Kova ve Balık Burç Uyumu

kovaBir yandan sıra dışı bir birliktelik, diğer yandan eğlenceli bir şekilde gelişen ilişki… İşte Kova burcu ve Balık burcu arasında ki temel ilişki bu şekilde tanımlanabilir. Her ikisi içinde akıllı hareket etmek, mantıklı adımlar atmak ve olabildiğince duyarlı olmak önemli özelliklerden bazılardırı. Bu ilişki de genelde sorunların olduğu taraf Balık burcudur. Zira Balık burcunun sürekli olarak kafasının karışık olması, kendine acıyan ve dağınık bir yapıda olması Kova için pek olumlu karşılanan bir durum değildir.

Kova, genelde daha sert ve çok daha öncü bir yapıda hareket edeceği için, Balık içerisinde bulunduğu dağınık durum nedeni ile bir süre sonra kendisini Kova tarafından sıkıştırılmış bir pozisyonda hissedebilir ki aralarında ki ilişki en çok bu tür durumlarda zarar görmeye başlar. Bu nedenle Kova ve Balık burcu arasındaki ilişki genelde orta seviye arkadaşlık şeklindedir. İş ve aşk gibi derin bağlılıklar bu iki burç için bir arada iken pek mümkün olmaz genelde. Atılacak adımlar da genelde bu doğrultuda atılır.

Kova ve balık ilişkisi, garip bir ilişki olduğu kadar aynı zamanda eğlenceli de olacaktır. Sezgisel yönü oldukça gelişmiş olan balık burcunun, mantığı ile hareket eden kova burcu ile olan bu ilişkisinde, aşkta %50 şansları olacak. Balık burcunun duyguları ve sezgilerinin bu denli gelişmiş olması, daha en başta kova burcunu etkileyebilir. Dışa dönük yapısı ile tanıdığımız kovanın bu tarafı, balığı başlangıçta biraz korkutabilir. Kova burcu zaman zaman sert tavırları ile balığı korkutabilir. Hassasiyeti ile tanınan balık burcu, korktuğu zamanlarda içine kapanıp geri çekilebilir.

Balık burcu da kova burcu da baskıya gelemeyen burçlardır. Bir denge tutturabilirlerse, ikisi de birbirine güvenir ve sadakatleri bu ilişkiyi ayakta tutacaktır. Sosyal konularda, arkadaş olarak çok iyi anlaşabilirler, ama aşk ilişkisinde her ikisinin de biraz uğraşması gerekecektir. Kova burcu, aşk ilişkilerinde genellikle kafası oldukça karışık bir yapıya sahiptir. Onun bu dağınıklığını çözmek ve onu toplamak da balık burcuna düşüyor. Balık yapacağı fedakarlık ile kova burcunu kendine bağlayabilirse, bu ilişki iyi bir beraberlik olacaktır.

Kova Burcu Erkeği İle Balık Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Balık kadını çekiciliği ile dikkatini çektiği kova erkeğini hayta karşı dik başlı duruşu ile kendine bağlayacaktır. Balık kadınının kedi ayakları üzerinde durabilen yapısı ve hayata bakış açısı kova erkeğini etkileyen en büyük özelliklerdir. Kendisi de son derece inatçı olan kova erkeği yüreğine düşen aşkı dizginleyebilmek için inadı bir kenara bırakmak zorundadır. Aksi halde bir dargın bir barışık bir ilişkiyle her iki burç için de zorlu günler yaşanır. Aralarındaki uyumu sağladıklarında sonu evlilik olan sağlıklı bir ilişki için ideal partnerlere dönüşebilirler.

Kova Burcu Kadını İle Balık Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova kadını ile balık erkeği duygu yoğunluğunu en üst seviyede yaşayan iki astrolojik tarafı temsil eder. Benzer özelliklere sahip olan bu iki burcun zıt özellikleri de azımsanmayacak kadar fazladır. Balık erkeği baskın bir karakter oluşturarak kova kadınını kanatları altına almak istediğinde inatçı yüzünü bir kenara bırakarak bu sahiplenmeye tutulacak olan kova kadını için duygularından anlayan ve göz teması kurmaktan mutlu olacağı bir partner balık erkeği demektir. İkili sosyallikte zirve yapacak renkli bir ilişkiye sahip olur. Yeni arkadaşlıklar kurmak ve yeni yerler keşfetmek oldukça keyiflidir.

Paylaş:

Yorum yapın