Yay ve Balık Burç Uyumu

balikÖzgürlüğüne fazlasıyla düşkün bir burç olan yayların, duygusal bir burç olan balıklarla olan aşk ilişkisi çok da kolay olmayacaktır. Bu ikilinin karakterleri kimi zaman birbiri ile çatıştığından, zaman zaman birbirlerini anlamakta zorlanabilirler.  Aralarındaki en büyük fark, balık burcunun fazlasıyla duygusal ve hassas olmasıdır. Yay burçları lafını esirgemeden konuşur ve bu, zaman zaman karşı taraf için kırıcı olabilir. Alıngan bir burç olan balık ise yayın bu açık sözlülüğünden yara alabilir.

Yay burcu, balığın o hassas ve duygusallığına ayak uydurabilirse, bu ikili için mutlu bir beraberlik onları bekliyor olabilir. Yay burcu kadar dışa dönük olmayan balık burcu, partneri ile birlikte sosyalleşebilirse, onun gözünde değeri de artacaktır. Yay burcu kişilerinin özgüvenleri fazlası ile gelişmiştir. Bu da bir toplulukta yeteri kadar dikkat çekmelerini sağlayacaktır.

Macera tutkunu yapıları ile hayatın tadını çıkarmaktan hoşlanan yay burcu insanları, kimsenin hakkında kolay kolay kötü düşünmezler.  İyimser yapıları ile duygusal yönü ile dikkat çeken balık burcunun da dikkatini çekecektir. Bu ikili, birlikte çok da başarılı bir çift gibi görünmeseler de, ilişkinin ilerleyen zamanlarında birlikte çok da iyi geçinebilirler. Bu durumda da ya ve balık burcu birlikteliği umut vaat ediyor demektir.

Yay burcu genellikle iyimser ve güler yüzlü olduğu için, bu tavırları ile balık burcunu tavlaması çok da zor olmayacaktır. Ayrıca onun bu güveni ve iyimserliği, gözlerine ve bakışlarına yansımıştır. Yay burçları, yaşamla alay etmeyi sever. Aşkı zaman zaman küçümsedikleri için, balık burcunun alınganlığı tutabilir. Bu noktada balık burcunun gönlünü almak yine yay burcuna düşüyor. Bu ikilinin ilişkisi mükemmel olmayabilir ama yine de aralarındaki aşk sayesinde mutlu bir beraberlikleri de olacaktır. Ayrıca yay burcunun gerçek dostluğu sayesinde balık ve yay arasında iyi bir arkadaşlık da kurulacaktır. Güçlü sosyal bağları sayesinde, birlikte sosyalleşmek her ikisinin de hoşuna gidebilir.

Yay Burcu Erkeği ile Balık Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Oldukça hassas olan balık kadını ile yay erkeği ideal bir ilişki için son derece uyumludur. Yay erkeğinin öncelik sıralamasında partneri her zaman birinci sıradadır ve balık kadını için bu çok önemli bir kriterdir. Kendisine değer veren yay erkeğine hayatının aşkını sunan balık kadını mantık çerçevesinden zaman zaman çıkarak çılgınlıklara katılmaya bayılır. Yay erkeği ile balık kadını sosyal yaşamda hareketi sevdiği gibi cinsel yaşamda da bir an olsun azalmayan bir enerjiye sahiplerdir. Astrolojinin uyumlu çiftlerinden birisi de yay erkeği ile balık kadınıdır.

Yay Burcu Kadını ile Balık Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay kadını ile balık erkeğinin ortak noktaları saymakla tükenmez. Hayata bakış açıları olabildiğince yakındır ve öğrenmeyi çok severler. Beraber vakit geçirme konusunda sorun yaşamayarak sosyallikte zirve yapacakları için çok çabuk kaynaşırlar. İlişkilerinde mantık ortak kriterleridir ve mantıklı bir eş iki burç için de sevgiyi tetikler. Yatak odasında cinsel yaşamın sınırlarını zorlayan balık erkeği yay kadınının aklını başından alacak türlü aksiyonlara her zaman sahiptir. Hem sosyal hem de özel ilişkide iki burç mensuplarının kavgaları neredeyse yoktur.

Yay ve Kova Burç Uyumu

kovaYay burcunun burçlar dünyasında en iyi anlaştığı burçların başında kovalar geliyor. Yay ve kova burç uyumu için 10 üzerinden 9 alır diyebiliriz. 1 puan kırmamızın sebebi ise ikisinin de fazlasıyla açık sözlü ve özgürlüklerine düşkün olmalarıdır. İki aynı karakterdeki kişinin bir ilişkiyi yürütmeleri zaman zaman zor olabilir. Ancak birbirlerini anlayacakları için, aralarındaki problemleri çözmeleri de zor olmayacaktır. Bir yay burcu için aşk ilişkisi kadar önemli olan bir diğer şey de arkadaşlarıdır. Aynı durum kova için de geçerlidir diyebiliriz. Kovalar eğer güven ve bağlanma sorununu halledebilirse, yaylarla birlikte mutlu mesut bir ilişki yaşayabilirler.

Ayrıca koç burcunun olgun tavırları ve yüksek IQ’ları yay burcunu etkilemeyi başaracaktır. Yay burcu sıra dışı ve farklı olmaktan hoşlandığı için, kova burcu daha en başta ilgisini ona yönlendirecektir. Bir kere şunu söylemek gerekir. Yay burcu da kova burcu da özgürlüğüne ve bireyselliğine düşkün kişiler oldukları için, ikili ilişkilerde mutlu olma konusunda biraz sıkıntılıdırlar ve bir hayli zorlanırlar. Ancak söz konusu bu ikilinin ilişkisi olduğunda, ortaya hiç beklenmeyen tutkulu bir aşk çıkabilir. Çünkü benzer zevkleri olan bu ikili, birbirlerini anlamakta da pek zorlanmayacaklarından, bu ilişki zaman içinde çok zevkli bir hale gelebilir.

Kova burcu çalışkandır, yay burcunun zaman zaman hayatı tiye aldığını görebilirsiniz. Yani iş ve hırs pek yay burcuna göre değildir. Kova burcu ise mantığını çoğu zaman işteki başarısında kullanır. Yine de bu ikilinin birbirlerini tamamlayamayacaklarını söylemek yalan olur. Yay burcu her daim karşısındaki kişinin de kendisi kadar özgüveni olmasını ister. Aradığı bu özgüven kovalarda bulunur ancak kova burcu özgüvenini sergilemeyi çok da sevmez. Dışarıdan utangaç sakin tipler gibi görünür. Aslında içinde büyük bir insan vardır ve her daim bu insanı gizlemeyi iyi bilir. Onu keşfetme işi ise yay burcuna düşüyor.

Yay Burcu Erkeği ile Kova Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay ile kovanın uyumu tartışılamaz. Zıt düşecekleri ve tartışma yaşayacakları konu neredeyse yok gibidir. Sıkıcılıktan da uzak bir ilişki grafiği çizerek nadir burç uyumlarından biri olarak karşımıza çıkarlar. Aynı özelliklere farklı kanallardan sahip oldukları için kovaya bakan yay da yaya bakan kova da karşısında kendini görür. DAha çabuk ısınmaya ve arkadaşlık temelli bir aşka müsait bir ilişkileri vardır. Beraber yemek yapmak veya hayal kurmak onlar için dünyalara bedel anların kaynağıdır. Yatak odası ise tüm bunların taçlandığı kutsal mekandır.

Yay Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay kadını ile en uyumlu burç kova erkeğidir. Geleceğe bakışları, hayattan beklentileri ve anı yaşama özellikleri birebir aynıdır. Bu aynı huylar tarafların birbirlerinden sıkılmalarına değil daha çok duygusal bağ kurmalarına yol açar. Mükemmel uyumu yakaladıklarında harika birer arkadaş olan bu ikili yatak odasında tutkulu birer aşıktır. Sosyal yaşamın dolu dolu geçen aksiyonu yatak odasında da yay kadınının becerileriyle hayat bulur. Umut her iki taraf için de önemlidir ve geleceğe karşı sürdürülen hayat mücadelesinde uyumlu birer eş olabilirler.

Yay ve Oğlak Burç Uyumu

yayAstroloji dünyasında birbirlerini takip eden yay ve oğlak burçları bu nedenle birbirlerinin zıttı burçlardır. Ancak zıt kutupların her zaman birbirini çektiklerini de unutmamak lazım. Tam bir iş kolik olan oğlak burçları, aynı zamanda kazandığı parayı elinde tutmasını da bilir. Oldukça tutumlu olan oğlakların bu hali, yaylar için kimi zaman sıkıcı olabilir. Yay burcu ise kazandığı parayı gezmek ve eğlenmek için harcamaktan hiç çekinmez. Oğlak bu duruma alışır mı bilinmez, ancak yay burcu için tutumlu olmak cimrilik olarak görülebilir. Oğlak insanının büyük hedefleri ve kendine olan özeni ise yayı etkilemeyi başaracaktır. Yay ve oğlak burç uyumu bizden tam not almasa da, birbirlerini anlayabilir ve fedakarlık yapabilirlerse, mutlu bir beraberlikleri de olabilir.

Burçlar dünyasında arka arkaya dünyaya gelen yay ve oğlak burcu ikilisi, birbirleri ile anlaşmakta çok da zorlanmazlar. Genel olarak ikisi de dışarı göstermedikleri bir başka kişiyi taşırlar içlerinde. Her ikisi de dışarıdan umursamaz, vurdum duymaz görünseler de, iç dünyalarında duygusal ve tutkulu birini taşırlar. Yay burcu, kolay kolay bir ilişki yaşamaz, yaşadığı ilişkiler de genellikle kısa sürelidir. Uzun süreli bir aşkı ve tutkuyu oğlak gibi tutkulu bir burçta bulacaktır.

Oğlak burcunun geniş bir kalbi vardır ve gerçekten sevdiği kişiyi oraya taşır ve iç dünyası ile tanıştırır. Yay burcu onun bu iç dünyası ile tanıştığında ise ondan kolay kolay vazgeçemeyecektir. Bu ikili arkadaşlık ilişkilerinde favori tipler değillerdir ama aşk ilişkisi söz konusu olduğunda aralarında gerçek bir bağ ortaya çıkabilir. Bu ilişkinin vazgeçilmez olması için ise yay burcuna büyük iş düşüyor. Dış görüntüsü ile her ikisi de dikkat çekici burçlar oldukları için, bu ilişki ilk bakışta büyük bir elektriklenme ile ortaya çıkar. Sonrasında aşka dönüşmesi için ise her iki tarafa da iş düşüyor. Zira birbirlerinden farklı karakter oldukları için biraz çaba gerektiriyor.

Yay Burcu Erkeği ile Oğlak Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Astrolojik sırada peş peşe gelen bu iki burç genel hatlar baz alındığında zıt özelliklere sahiptir. Yay erkeği gezip eğlenmek ya da birlikte zaman geçirmek konusunda ısrarcı olmaz, hangisi olursa olsun. Ancak oğlak kadını iş hayatına öyle odaklanmıştır ki gözü başka bir şey görmez. Parasını saçıp savuran yay erkeğine karşılık tasarruflu oğlak burcu zıt karakterlerin birbirini nasıl tamamladığının en iyi örneğidir. Söz konusu yatak odası olduğunda ise oğlak kadını tüm bu detayları unutturacak kadar tutkulu olacaktır.

Yay Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Astrolojinin birbirine ters iki burcu olan Yay ve Oğlak burçları zıt özelliklere sahiptir. Bu zıtlık kimi zaman kavgalara yol açsa da güçlü bir bağ kurulduğu takdirde mıknatıs etkisi yaratabilir. Bir ilişkiye başladılarsa yay kadını ile oğlak erkeğini bekleyen en önemli tehlike para konularıdır. Kazancını tasarruf etmeyi seven oğlak burcunun bu özelliği yay kadını için cimrilik olarak alglanabilir. Elindeki tüm parayı gezip eğlenmeye harcayan yay kadını için bu durum cimrilikten farksızdır. Para konularını aşarak ilişkilerini taşırlarsa hareketli bir ilişkiye yelken açabilirler.

Yay ve Yay Burç Uyumu

yayAynı burca mensup kişiler, genellikle iyi anlaşırlar ancak söz konusu aşk ilişkisi olduğunda durumlar biraz değişebilir. Bir yay, başka bir yaya ilgi duyuyorsa, onun pratik zekası ve entellektüelliği, yine aynı özelliklere sahip olan diğer yayı da etkilemeyi başaracaktır. Çiftin her ikisi de ateş grubunda oldukları için, yataktaki uyumları da bir hayli yakıcı ve seksi olabilir. Bu ikili için doğru bir çift demek yanlış olmaz. Sosyalleşmekten birbirlerine yeterince vakit ayırabilirlerse, uzun soluklu hatta evlilikle sonuçlanan bir ilişki olabilir. Yay burcunun tüm özelliklerinin yanı sıra, bazı diğer burçlar gibi kötümser olmadığından, ilişkideki sorunları çözmek konusunda da daha başarılıdır. Bu da ona, ilişkisindeki mutluluğun anahtarını elinde tutma şansı tanıyor.

Kendine has bir burç olan yay burcunu burçlar dünyasında belki de en iyi anlayan yine diğer bir yay burcu olacaktır. Bu egosu yüksek ve özgüveni tavan yapan yay burcu kişileri, onu anlayamayacak diğer bir burç ile anlaşmakta zorlanabilir. Ama en az onun kadar kendine güvenen diğer bir yay ile anlaşması en azından daha kolay olacaktır. Bu ikili için aşkta %80 şans veriliyor. Bu da benzer karakterlere sahip olmalarından kaynaklanır. Ama yine de karşısında kendine benzer birini görmek onun için itici de gelebilir çekici de.

Egoları ile hareket eden bu ikilinin birbirlerine karşı kendilerini biraz frenlemeleri gerekir. Aksi takdirde birbirlerinin egoları altında ezilip bu ilişki de başlamadan bitebilir. Oldukça keyifli bir ilişki olabilir yay ve yay burcu birlikteliği. Çünkü her ikisi de gezmeye ve eğlenmeye oldukça düşkün kişilerdir. Bu durumda da bu birliktelik için umut var demektir. Yay burcunun iyimser ve sevilen biri olması da her ikisinin de birbirlerine hayranlık duyması anlamına geliyor. Bu hayran bakışlar altında bu ilişkinin kısa sürede gerçek bir aşka dönüşmesi de kuvvetle muhtemel.

Yay Burcu Erkeği ile Yay Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu mensubu erkekler ilişkilerinde iyimser yanını çok sık kullanır ve buda problemlerle başa çıkma gücü verir. Bu sosyal güç Yay kadınlarında ciddi bir iz bırakacaktır. Psikolojik açıdan güçlü bir duruşa sahip olan yay erkeğinin bir diğer cazibe noktası ise kıskançlık sınırlarını iyi belirlemesidir. Öyle ki yay erkeği kıskanıyorsa kesin bir tehlike vardır ve bu kıskançlık boşa değildir. Dengeli kişiliği ile yay kadınını baştan çıkaran yay erkeği yatak odasında da ideal partner örneğine en yakın isimdir.

Yay Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu mensubu bir çift aynı burca mensup olmanın verdiği sıkıcılıkla hiç uğraşmaz. İkisi de ateş grubuna mensup olan bu ilişkide yatak odasının ateşi tüm hayatı ısıtmaya yetecektir. Sosyal hayata düşkün, iyimser ve arkadaş canlısı olan yay burcu, aynı özelliklere sahip partneri ile oldukça iyi geçinir. Hayata her pencereden bakabilen yay burcu erkeği ile yay burcu kadını birlikte bir şeyler başarmanın mutluluğu ile sosyal etkinliklerde birbirleri ile kaynaşırlar. Partnerler bu burç uyumunda cinsel yaşama büyük önem verir.

Yay ve Akrep Burç Uyumu

yayAkrep burcunda diğer burçlarda olmayan bir şeytan tüyü vardır. Bu da, girdikleri her ortamda dikkat çekmelerini ve beğenilmelerini sağlar. Akrep burcu, dışarıdan vurdumduymaz görünür. Ama bu onun bir kamuflaj biçimidir. Derinlere inmeyi başaran ve onun güvenini kazanan kişi için dünyanın en şanslı insanı diyebiliriz. Çünkü akrep burcu, birini gerçekten severse ona dünyaları verecektir. Yay burcu, özgürlüğüne düşkün olsa da, akrebin o tutkusu ve çekimi onun bağlanmasına yetecektir. Yay ve akrep burç uyumu için 10 üzerinden 8-9 verebiliriz. Tam not vermememizin sebebi, akrep burcunun güveninden kaynaklanıyor, çünkü eğer yay onun güvenini kazanmayı başaramazsa, akrep  karşısındaki için kılını bile kıpırdatmaz. Onun bu vurdum duymaz tavrı ise yayı çileden çıkarmaya yetebilir!

Akrep burcu, tutkuları ve duyguları ile yaşayan bir insandır. Aynı zamanda da burçlar dünyasının belki de en kıskanç burcudur.Karşısındaki insanı adeta bir kafesteymiş gibi hissettirebilir. Bu da yay burcu gibi özgürlüğüne düşkün bir burcun korkup kaçmasına neden olabilir. Bu duruma akrep burcunun karşısındakini korkutmaması gerekiyor. Akrep burcu, güvenmeyi çok geç öğrenir. Bu kıskançlığı da aslında güven probleminden kaynaklanır. Onun doğasındaki bu kıskançlığı ortadan kaldıramazsanız da azaltmak ve çekilebilir bir hale getirmek için, onun güvenini kazanmalısınız.

Akrep burcu gerçekten aşık olduğunda, karşısındakinden de en az gösterdiği kadar ilgi görmek ister. Bu durumda da bu ilişkide yay burcuna büyük iş düşüyor. Yay burcu ve akrep burcu birlikteliği zaman zaman ateşli kavgaların olduğu, zaman zaman da büyük bir aşkı yansıtan bir beraberlik olabilir. Akrep burcunun aşkı ve gücü karşısında yay burcu kesinlikle etkilenecek ve ondan hoşlanacaktır. Zaten delici bakışları olan akrep burcundan etkilenmemek neredeyse imkansızdır. Bu durumda da aralarındaki bu elektriklenme sayesinde aralarında kuvvetli bir aşk başlayabilir.

Yay Burcu Erkeği İle Akrep Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu erkeği sıcakkanlı, konuşmayı seven ve bir türlü bağlanamayan bir tiptir. Akrep burcu kadını ise aşık olduğunu kıskanan ve zaman içerisinde ağırbaşlı oluğu kadar kibirli yüzünü de gösterecek bir yapıya sahiptir. Bu iki burç karşıt noktalarda olduğundan dolayı birbirine büyük bir çekimle bağlanırlar. Yay burcu erkeği özgürlüğüne düşkün biri olsa da akrep burcu kadını hırsı ve ihtiraslı duyguları ile yayı kendisine çekecektir. Yay erkeği düzenden pek hoşlanmadığı gibi eşiyle birlikte bir program yapmadığı içinde akrep burcunu tek bırakabilir. Evlilik süreci ilerledikçe yay akrebin ne kadar eğlenceli olduğunu fark edecek ve bağlanmaya başlayacaktır.

Yay Burcu Kadını İle Akrep Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay kadını konuşkan, neşeli ve kolay kolay bağlanmayan bir tiptir. Akrep burcu erkeği ise sevdiğine sıkı sıkı bağlanır ve ihtiraslı bir aşkla birlikte hırslı bir aşk hayatı da sunar. Yay kadını akrep burcu erkeğini kolay bir şekilde ele geçirebilir ve niyeti evlilik ve yuva kurmak değilse akrep erkeğini adeta parmağında oynatır. Yay kadını ev içerisinde sadece anne ve eş olma rolünü üstlenemez. Bu nedenle akrep erkeğinin onu zaman zaman özgür bırakması ve çalışma hayatına karışmaması gerekir. Bütün bunları yerine getiren akrep erkeğine karşı yay kadını da hem iyi bir anne hem de iyi bir ev hanımı olabilir.

Yay ve Terazi Burç Uyumu

yayYay burcu ve terazi burcu birlikteliği, ikilinin birbirlerine uygun birer partner buldukları anlamına gelir. Dengeli ve sakin bir yapısı bulunan terazinin bu özelliği, yay burcu için de oldukça çekicidir. Daha önce yaşadığı hoyrat ve yorucu ilişkilerden sonra terazi ile yaşayacağı sakin ve saygı dolu ilişki, yay için biçilmez kaftan. Terazi burcu aynı zamanda oldukça tutkuludur. İçinde yaşadığı duyguları karşısına hissettirmeyi başardığı anda, yay için oldukça değerli bir partner olacaktır. Terazi burçlarında diğer birçok burçta olmayan özen ve özgüven vardır. Özgüvenlerinin sebebi ise kendilerine olan saygılarından geliyor.

Terazi burçları güzel görünmek ve bakımlı olmak için zaman harcar. Bu nedenle terazi burcu kadını yay burcu erkeği ilişkisi de başarılı sonuçlar verebilir!

Zodyak’ın en güzel kişileri arasında gösterilen terazi burçları, dış görünüşleri ile kesinlikle dikkat çekerler. Sağlıklı ve fit görünüşleri ile, güzele önem veren yay burcu kişilerinin dikkatini çekmeyi başarırlar. Venüs’ün etkisindeki terazi burçları için yay burcu ile anlaşmak hem kolay hem de zor olabilir. Her ikisi de hayattan ne istediklerini bilen ve belirli bir duruşu olan kişiler oldukları için, çevrelerindeki insanlara karşı da duyarlıdırlar. Özellikle yay burcunun iyimser olması, gözlerine yansıdığı için, terazi burcunu çeken de en çok onun parlayan gözleri olacaktır.

Terazi burcu da yay burcu da kendine özen gösteren kişilerdir. Bu da, onların hayatlarının bir düzene oturduğunu gösterir. İkili, birlikte mutlu bir ilişki yaşayabilirler çünkü aralarında her daim bir çekim olacaktır. Yayın en çok değer verdiği şeylerden biri, karşısındaki insanın kendine olan saygısı ve özgüvenidir. Korkaklık onlara göre değildir ve fazla duygusal kişilerle anlaşmakta zorlanırlar. Bu durumda da terazi gibi güçlü bir burç, onun için iyi bir partner olacaktır.

Terazi burcu, karşısındakinin sorunlarını dinlemeyi ve çözüm üretmeyi sever. Bu durumda da yay burcu sevgilisi ile hayatını paylaşmaktan çekinmeyecektir. Zira ilişki kan kaybetse bile onun sakin tavırları ile birçok sorun da kendiliğinden çözülebilir ve mutlu bir beraberlik yaşayabilirler.

Yay Burcu Erkeği İle Terazi Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Ters kutuplar birbirini çeker dedikleri bu olsa gerek. Sakin ve saygılı bir ilişki isteyen terazi burucu kadını yay erkeğinin aradığı aşkı da hayatı da sunacak bir partner olacaktır. Yay burcu için dış görünüş ve sosyal hayat oldukça önemlidir. Terazi burcu kadını da dış görünüşüne dikkat etmesi ve çevresi ile seviyeli de olsa etkileşim içerisindedir. Yay erkeği kendisine özen gösterilmesinden oldukça hoşlanır. Terazi burcu kadını ise âşık olduğu yay burcu erkeğine büyük bir özen ve ilgi gösterecektir. Yay erkeği kendisine güvenen terazi burcu kadınını çok sevecektir.

Yay Burcu Kadını İle Terazi Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu kadını her ne kadar dışa dönük bir yapıya sahip olsa da terazi burcu erkeğinin hayatına girmesi ile sükûnet bulacak ve daha sakin bir insan olmaya başlayacaktır. Yay burcu kadınını hareketli hayatından kurtaracak olan terazi erkeği çok kararlı ve özgüveni yüksek olduğundan dolayı yay kadınını da etkileyecektir. Büyük bir çekimle birbirine bağlanacak olan bu iki burcun insanları birbirine değer vererek özenli bir hayat kurmaya çalışacaktır. Ayrıca terazinin saygılı davranışları yay kadınının kendini önemli biri hissetmesini sağlayacak ve teraziye aynı şekilde karşılık vermesine neden olacaktır.

Yay ve Başak Burç Uyumu

yayAteş grubuna mensup yay burcu ile toprak grubuna mensup başak burcu ilişkisinde arada inanılmaz bir çekim olacağı kesin. Bu çekimin sebebi ise her ikisinin de birbirlerinin zekasına hayranlık duymalarıdır. Çalışkanlığı ve pratik zekası ile tanınan başak burcu, eğlenmeyi ve gezmeyi seven yaylara ayak uydurabilirse, bu ikili güzel bir ilişki vaat ediyor.

Ancak başak burcunun hırsı, çalışma azmi ve yoğun temposu yaylar için kimi zaman gereksiz ve yorucu görünebilir. Eğer bu durum ikili arasında problemlere yol açmazsa, yay ve başak burç uyumu için 10 üzerinden 8 verebiliriz. Aslına bakarsanız toprak ve ateş gruplarının birlikteliği çok uyumlu sayılmaz. Birisi için hayatta iş, kariyer ve mevki ön plandayken, diğeri için bu değerlerin yerinde arkadaşları ve eğlence hayatı yer alır. Ancak çalışkan bir yaya denk gelen başaklar için bu ilişki gelecek vaat ediyor.

Başak burcu karşısındaki insanı sorgulamayı çok sever. Daha doğrusu bu, onun doğası gereği yaptığı bir davranıştır. Duygularının onu yanıltmayacağını düşünür ve bu nedenle daha ilk bakışta bir insan hakkında fikir sahibi olabilir. Duygularından yola çıkarak da bu egosu yüksek karşı cins hakkında olumsuz düşünür gibi görünse de, aslında onu merak da etmeye başlar. Başak burcu çalışkandır ve iş hayatında kendine güvenir.

Yay burcu da özgüveni yüksek bir burç olduğu için, bu tavırları ile başak burcunun daha ilk anda dikkatini çekecektir. Bu ikilinin ilişkileri hem mutlu hem de seksi bir birliktelik olacaktır. Zira yayın o harika dış görünüşü başak burcunu etkileyeceği için, yatakta birlikte yeni fanteziler denemekten çekinmeyecekler. Ayrıca bu ilişki uzun bir birliktelik olabilir ve de evlilikle sonuçlanabilir. Çünkü her ikisi de hayattan benzer şeyleri bekledikleri için evlilik konusunda da iyi anlaşacaklardır. Aşkın küçük detaylarına takılmazlarsa, mükemmel bir çift olabilirler.

Yay Burcu Erkeği İle Başak Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu erkeği gezmeyi ve arkadaşları ile vakit geçirmeyi seven ve hayatı kafaya takmayan bir tiptir. Özellikle sosyal çevresi çok geniş olduğundan dolayı karşısına çıkan kadınlarla da rahatlıkla konuşabilir. Başak burcu kadını ise yay burcu erkeği kadar özgür davranmayan ve kendini kontrol eden bir bayandır. Gezmek ve sosyal çevre ile zaman geçirmek dışında başak burcu kadını ile yay burcu erkeğini bir araya getirecek olan tek neden parlak bir zeka olacaktır. Bu ikili ancak birbirlerinin zekasından etkilenirler ve aşk hayatında mutlu olmak için başak kadının yay erkeğine uyum sağlayarak sosyalleşmesi gerekebilir.

Yay Burcu Kadını İle Başak Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay kadını gezmekten ve arkadaş çevresi ile takılmaktan hoşlanan bir yapıya sahiptir. Başak burcu erkeği ise gezmeyi sevmesine rağmen yay kadar durumu abartmayacak ve eşinin de sürekli gezmesinden hoşlanmayacaktır. Özellikle kıskanç bir başak erkeği yay kadınının edineceği erkek çevresinden de hoşlanmayabilir. Pratik zekaları ve parlak fikirleri ile birbirini etkileyecek olan bu çiftte aşkın doruklarda yaşanması fedakarlıklara bağlıdır. Yani yay gezmeyi ve sosyal çevreyi azaltabilirse ya da başak yay gibi gezip çevre edinmeye başlarsa bu ilişki daha rahat bir şekilde yürür.

Yay ve Aslan Burç Uyumu

yayYay ve aslan burç uyumu için bizden yüksek puan geliyor. Her ikisi de ateş grubuna mensup bir çift için özellikle yataktaki uyumları harikadır diyebiliriz. Aslan’ın liderlik özelliği başlangıçta yaylar için inanılmaz çekicidir. Sorumluluk sahibi ve aslında oldukça duygusal olan aslanları tavlamayı başarabilen bir yay, sonunda mutlu olmayı başarabilir.

Yay burcu sosyalleşmeyi fazlasıyla sever, evde oturmak ona göre değildir. Onun bu durumu, kimi burçlar tarafından anlamsız, gereksiz ve sorumsuzca görünebilir. Ancak hem çalışkan hem de sosyal olan aslanlar için aynı durum söz konusu değildir. Aslan burcu, yayların sosyal ortamını genişletecektir. Her ikisi de arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanan burçlar oldukları için, bu ikili için uzun bir ilişki vaat ettiklerini söyleyebiliriz.

Aslan burcu için aşk bir yaşam biçimidir. Onu mutlu gördüğünüz zaman, bir süredir mutlu bir aşk yaşadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca bu mutluluğunu çevresindekilerle paylaşmaktan çekinmediği için, aslan aşık olduğu zaman bütün çevresinin de bundan haberi olur. Gerçek bir sevgi insanıdır aslan. Yay da daha önce kimsede bulamadığı tutkuyu ve sevgiyi aslan burcunda bulabilir. Yay burcu ile gerçek bir aşk yaşayabilir bir aslan. Diğer burçlarla belki tutkulu bir aşk yaşamış olabilir bir aslan. Ama sevgiyi ve gerçek birlikteliği yay burcunda bulacaktır.

Bu ilişki için zıt kutupların birbirini çekmesi diyebiliriz. Ayrıca bu zıt kutuplar meselesinin yarattığı ilginç deneyimler her ikisi için de harika olacak. Aslan burcu insanları dışarıdan öyle görünmeseler de aslında oldukça duygulu ve romantiklerdir. Bun yanı sıra lüks ve lüks yaşama olan merakından da asla vazgeçmezler. Burada yay burcuna düşen, onun bu tutkusuna karışmaması olacaktır. Kendilerine daima eşlik edecek bir partner bulduklarında, ondan vazgeçmeleri hiç de kolay olmayacaktır.

Son derece sadık ve cömert bir burç olan aslan burcu, bu kendine güvenen tavırları ile dikkat çeken yay burcuna ilk gördüğü anda vurulabilir. Çünkü her ikisi de dış görünüşlerine önem burçlardır ve birbirlerini herhangi bir ortamda kolayca fark edip etkilenebilirler.

Yay Burcu Erkeği İle Aslan Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu erkeği için adeta biçilmiş bir kaftan olan aslan burcu kadını oldukça sosyal ve çevre edinmeyi seven bir tiptir. Yay burcu erkeği aslan burcu kadınının sosyal çevre edinmesini ve sürekli çevresi ile görüşüyor olmasını çok sevecektir. Ayrıca aslan burcu kadını yaşadığı birlikteliği kimselerden saklamadığı gibi yay erkeğinin ihtiyacı olan bütün sevgiyi ve aşkı da sunacaktır. Yay burcu erkeği tutkulu bir aşk yaşamak istediğinde bunun en güvenilir adresi aslan burucu kadınının kolları olacaktır. Aslan burcu kadını zaman zaman kuralcı olabilir ve dağınıklıktan hoşlanmaz. Yay burcu erkeği ile aralarındaki tek kavga nedeni de bu tip konular olur.

Yay Burcu Kadını İle Aslan Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yay burcu kadını aradığı aşkı ve sosyal hayat tutkusunu aslan burcu erkeğinde gördüğünde adeta vurulacaktır. Çünkü yay burcu kadınının özgür yaşantısını etkilemeyecek olan aslan burcu erkeği aynı zamanda yayı desteklediğinden dolayı da aralarında herhangi bir sorun görülmeyecektir. Aslan burcu erkeği aşk hayatında düzenden yanadır. Günlük yaşantısında da bunu göstereceği için yay burcu kadınını bu düzen takıntısı ile zaman zaman yorabilir hatta bağlanmaktan hoşlanmayan yay kadınını da evinin kadını çocuklarının anası haline getirebilir. Aslan burcu erkeği yay burcu kadınını ihtiraslı ve yoğun bir aşkla seveceği için yay burcu kadını bir çok fedakarlığı isteyerek yapacaktır.

Yay ve Yengeç Burç Uyumu

yayYay ve yengeç burç uyumu hakkında konuşurken, bu ikilinin zorlu bir birliktelik yaşayacaklarını baştan söyleyelim. Yengeç, evine oldukça düşkün ve oldukça duygusaldır. Yay ise duygusallığını kolay kolay ön plana çıkarmaz. Yay burcu için uzun soluklu ilişkiler biraz zordur. Birisi ile uzun bir birliktelik yaşaması için, gerçekten aşık olması ve karşısındaki kişiye bağlanması gerekir. Eğer yengeç bunu başarabilirse ve yay için bazı fedakarlıklar yapabilirse, onunla birlikte mutlu bir beraberlik yaşayabilir. Tabi bu ilişkide sadece yengeç burcunun değil, yayların da fedakarlık yapması gerekiyor. Her akşam dışarı çıkmak yerine biraz da sevgilisine vakit ayırırsa, yengeci kendine aşık etmeyi başaracaktır. Yengeç burcu kadını yay burcu erkeği ilişkisi, yengeç burcu erkeği yay burcu kadınına göre daha başarılı olabilir!

Burçlar dünyasının en sakin insanlarıdır yengeçler. Bu da onların zaman zaman karşılarındaki insan hakkında karmaşık duygulara kapılmalarına neden olabilir. Tabi o zaman onu tanıma istekleri daha da kuvvetlenir. Merakının her daim peşinden giden yengeç burcu için yay burcu yeni bir deneyim olacaktır. Yengeç burcu kırılmaktan çok korkar ve narin bir yapısı vardır. Kırıldığında ise içine kapanabilir ve bir daha açılması zor olabilir. Bu durumda da yay burcunun dikkatli olması gerekiyor. Onu kırması bazen çok kolay olabilir. Her daim onu sevdiğinizi hissettirin. Bu onun kendisini güvende hissetmesini sağlayacak.

Yengeç burçları duygularını çok derin yaşarlar. Sakin ve dengeli yapıları sayesinde de kısa sürede bir yay burcu için vazgeçilmez biri haline gelebilir. Çünkü bulundukları duruma çok çabuk uyum sağlayan yengeç burcu, yay burcu için iyi bir partner olabilir. Aslına bakarsanız yengeç burcunun asla birlikte olmaması gereken bir burç yoktur. Çünkü onlar genellikle herkese uyum sağlar ve dikkat çekerler. Bu noktada özgürlüğüne düşkün yay burcu da gerçek aşkı yengeç burcu ile bulabilir. Aile kavramına çok değer veren yengeç burcu için evlilik de önemlidir. Yay burcu kısa süreli bir birliktelik için yengeç burcunu denememelidir çünkü yengeçler uzun ilişkilerin insanıdır.

Yay Burcu Erkeği İle Yengeç Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Dünyanın en zorlu çiftleri kesinlikle yay ve yengeç olacaktır. İkisi de birbirinin ters karakterinde burçlar olmakla birlikte büyük bir itim gücüyle ayrılacaklardır. Yay burcu erkeği evine bağlı ve duygusal bir yapıda olan yengeç kadınını monoton bulmakla birlikte hissettiklerini de karşı tarafa aktarmadığı için ayrılığı evine davet edecektir. Yay erkeğine ayak uyduramayan yengeç kadını evinde tek başına kalabilir ve evliliğin bütün sorumluluğunu da tek başına üstlenmek zorunda kalabilir. Böyle bir evlilikte ise zorla bağlanmış iki insanın kavgaları kaçınılmaz olacaktır.

Yay Burcu Kadını İle Yengeç Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Yengeç erkeği evinden dışarı çıkmayan hatta sosyal çevresi oldukça dar olan bir karakter iken yay kadını geniş çevresi ve evde durmak bilmeyen yapısı ile birbirine ters olan iki kişiyi simgeleyecektir. Yay burcu kadını duygularını göstermekten çekindiği gibi eşinin duygusal davranışlarını da görmezden gelebilir. Böyle bir durumda ise yengeç erkeği ilgisizlikten yakınabilir. Yay burcu kadını erkeği ile mutlu olmak istiyorsa ve erkeğine âşıksa çevresini azaltabileceği gibi yengeç erkeği ile de evde zaman geçirmeye başlayabilir. Ancak kolay kolay mutlu olacak bir birliktelik olmayacaktır.

Yay ve İkizler Burç Uyumu

yayİkizler burcu, burçlar dünyasında en şıpsevdi burçların başında geliyor. İkizler burcu, evlenene kadar birçok kişiyle vakit geçirecektir. Bunun sebebi aşk ve ilişkiye dair çok fazla beklentilerinin olmamasıdır. İkizler burcuna mensup erkekler kadar kadınlar da çapkındır. İkizler ve yay burç uyumu bizden geçer not alıyor. Bunun sebebi de bu ilişkinin zeka üzerine kurulacak olmasıdır. Bu ikili evlenip de çocuk yaparlarsa, çocuklarının çok zeki olacağından hiç şüphemiz yok. Yay burçları filozofların burçlarıdır. Onun bu ruh hali ve fazlasıyla analitikliği kimi zaman ikizler tarafından anlamsız ve gereksiz gelebilir. İkizler burcu eğer yayların bu ruh haline uyum sağlayabilirse, kimseyle yaşamadığı kadar mutlu bir beraberliği yaylar ile birlikte yaşayabilir.

İkizler burcu, burçlar dünyasında Merkür’ün etkisinde olan burçlardan biridir. Bu da dış etkenlerden çabuk etkilendiklerini gösterir. Yani arkadaşları ve etrafındaki kişiler tarafından çok çabuk etki altına alabilir. Bu durumda da ilişkisine söylenecek bir eleştiri, ikizler burcunun karşısındaki kişiden soğumasına neden olabilir. Burçlar dünyasında ikizlerin hakkından gelecek yegane burçlardan biri yay burcu olacaktır. Onun cool tavırları, karşısındaki insanı etkisi altına alması ve entelektüelliği ile büyülemesi karşısında ikizler burcunun dili tutulabilir.

İkizler burcu genellikle diğer burçlar tarafından havai ve ne yapacağı kestirilemez biri olarak gösterilirler. Ama yine de diğerleri ondan vazgeçemezler. İkizler burcu ile ilişki kurmak kolay gibi görünür ama aslında bir hayli zordur. Çift karakterli olduğu için gerçek duygularını asla bilemezsiniz. En havada olduğunuzu sandığınız anda sizi bir anda yerle bir edebilir. Bu durumda da yay burcunun ikizler ile birlikteyken dikkatli olması gerekir. Her ikisi de tehlikeli tiplerdir. Bir anda tüm bağları koparabilirler. O nedenle bu ilişkide biraz sükunete ihtiyaç olacak gibi görünüyor.

Yay Burcu Erkeği ile İkizler Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay erkeği sevdiğini kollarının arasına alıp sıkacak kadar sahiplenir. İkizler kadını ise tıpkı erkeği gibi çapkınlığa meyillidir. Sırılsıklam aşık olamayacak kadar vakur bir duruşu vardır. Aradaki duvarı yıkacak olan yay erkeğinin romantizmidir. Beraber bir hayata başlamanın sorumluluğunu aldıklarında ise ideal çift olmaya aday gösterilebilirler. Cinsel yaşamda doyuma ulaşmak onlar için hayal değildir. Tutkulu ve ateşli taraf ikizler kadını olacaktır ve romantizmle birleşen yatak odası zamanları ilişkiyi ayakta tutan yapı taşları olarak en güçlü ortak noktadır.

Yay Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Burçlar dünyasının en tutkulu aşıklarından biri olan yay kadını ile en çapkın burcu olan ikizleri erkeğinin aşkı kıskançlık krizlerinin bol yaşandığı bir zemin demektir. Aşktan beklentisi her zaman düşük olan ve kendini oldukça rahat hisseden ikizler erkeğinin bu sorumluluk duygusu eksikliği yay kadınını çileden çıkarır. Karakter olarak birbirlerine zıt olsalar da çekici yanları daha baskın gelirse uzun soluklu bir ilişki için uyumu yakalayabilirler. İkilinin mükemmelliğe yaklaştığı ilk alan yatak odası, ikinci alan da sosyal yaşamdır.

Yay ve Boğa Burç Uyumu

yayYay ve boğa burçlarının ilişkisi, biraz zorlayıcı olabilir. Bu ikili, ilişkinin başlarında karşılaşacakları sorunları alt etmeyi başarabilirlerse ve birbirlerini anlayabilirlerse, ilişkileri uzun soluklu olabilir. Ancak karşılarına çıkacak sorunlara şimdiden hazırlıklı olmalılar. Ateş grubuna mensup yaylar ve toprak grubuna mensup boğalar için farklı karakterler diyebiliriz.

Yay burcu fazlasıyla iyimser, enerjik ve dışa dönük bir burçtur. Ancak aynı şeyi boğalar için söylemek doğru değildir. Yayın bu kaygısız ve uçarı oluşu, boğalar için kimi zaman anlamsız ve fazla gelebilir. Çünkü boğalar yere ayakları sağlam bastıracak bir partner ister. Yay, boğa burcunun ihtiyaç duyduğu o güveni verebilirse, boğa ile birlikte mutlu mesut bir ilişki yaşayabilirler.

Boğa burcunun her daim dikkatini çekecek bir burç varsa, o da kesinlikle yay burcu olacaktır. Boğa burcu kendine özen göstermeyi sever. Karşısında da en az kendi kadar bakımlı birini gördüğünde ona kesinlikle tutulacaktır. Yay burcunun ilk bakışta dikkat çekici olması, klas zevkleri ve entelektüel olması nedeniyle, boğa burcunun ilgisini hemen çekecektir. Yay burcu, çok fazla ilişki olmadığı için, onu yola getirmek boğa burcuna düşüyor. Boğa burcu inatçıdır ama bir o kadar da duygusal ve romantik olabilir.

Romantizm bu ilişkideki anahtar kelime olacaktır. Yayın ihtiyaç duyduğu o tutkuyu ve aşk ateşini yakabilirse, boğa burcu onu uzun bir süre elinde tutabilir. Ciddi ve sakin olması da hızlı yaşayan yay burcu için boğa burcunda en sevdiği özelliklerden biridir. Boğa burçlarının ses tonları muhteşemdir. Bu da ilk sesini duyduğu anda yay burcunun etkilenmesini sağlayabilir. Bu ilişki geçer not alıyor ancak her ikisinin de kusursuz bir ilişki için büyük çaba sarf etmeleri gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Bu ilişki umut vaat ediyor.

Yay Burcu Erkeği ile Boğa Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay erkeği için dünyanın en şiddetli aşkı boğa kadınının aşkıdır. İhtirasın ve şehvetin bir an olsun dinmediği bu ilişkide uyum oldukça önemlidir. Birbirlerine alışana kadar her dakika didişen ikili daha sonrasında ise adeta aynı anda nefes alıp veren bir çift haline gelir. Başlangıçta yaşanan zorluklara göğüs geren taraf genellikle boğa kadını olsa da yay erkeği de zaman zaman romantik bir aşık olduğunu hissettirecektir. Yatak odasında geçen zaman ise ikilinin beraber olmaktan keyif aldıkları en güzel zamandır.

Yay Burcu Kadını ile Boğa Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Devlerin aşkı büyük olur sözü bu ikili için geçerlidir. Aşkları gibi kavgaları da büyük olan bu iki burcun ortak özelliği ilişkinin başlarındaki uyum sürecinde oldukça asi olmalarıdır. İki tarafta karşısındakinin kendisine uymasını beklerken arada bir uçurum açılmazsa aşkları uzun soluklu olur. Sosyal yaşamda baskınlık yarışına giren bu iki burçta yay kadını tutkulu boğa erkeği de istikrarlıdır. Yatak odasında ateşi her zaman diri tutan taraf ise Boğa erkeği olur. Boğalar için cinsel yaşam her şeyden önce gelir.

Yay ve Koç Burç Uyumu

yayHem yaylar hem de koçlar ateş grubuna mensup oldukları için, bu ikili için doğru bir çift diyebiliriz. Genel olarak ateş grubunun temel özelliklerini taşıyan bu iki burç, hem aşkta hem de yatakta çok iyi bir çift olacaktır. Bu ikili birbirlerine duydukları bu tutku ve ihtirası koruyabilirlerse, ilişkinin ilerleyen zamanlarında evlilik kararı ile birlikteliklerini taçlandırabilirler. Hem yaylar hem de koçlar için aşkta mutluluk önemlidir. Hayatın sıkıcı olmaması için birlikte sosyalleşmeyi başarabilirlerse, yay ve koç burç uyumu için yüksek puan verebiliriz. Her iki burcun da en negatif özelliği çabuk sıkılıyor olmaları. Birbirlerinden sıkılmamak için ilişkilerini sürekli ateşli kılacak oyunlar oynayabilirlerse, bu ilişki uzun soluklu bir ilişki olabilir!

Koç burcu kişilerinin genellikle uzun boylu ve uzun bir yüz hattına sahip olduklarını görebilirsiniz. Ayrıca fiziksel olarak da genellikle güçlü bir yapıya sahiptirler. Sağlıklı fizikleri ve ciltleri ile dikkat çekicidirler. Delici ve keskin bakışları ile karşılarındaki insanı kolayca etkileyebilirler. Spor salonlarında büyük bir zaman ve para harcayan koç burçları için fiziksel görünüş oldukça önemlidir. Yay burcundan ilk gördüğü anda etkilenmesi oldukça önemli. Görünüşü ile koç burcunu etkileyebilirse, ilişkinin ikinci adımına geçebilirsiniz.

Oldukça etkileyici kişiler olan koç burçlarının en önemli ve en sevilen özelliklerinden biri de çevreleri tarafından sevilen kişiler olmalarıdır. Genellikle tanıdığı herkese içten bir tavır sergileyen ve dostlarının sorunları ile yakından ilgilenen koç burcu, aynı zamanda oldukça da yardımseverdir. Doğası gereği saf ve temiz karaktere sahip olan koç burçları, bu yönleri ile yay burcunun dikkatini çekecektir. Koç burcu daima risk almayı sever, bu da iş hayatında kısa sürede yükselmesini sağlayabilir. Baş başayken çok eğlenceli vakit geçirebilirler. Ayrıca yay ve koç birlikteliği yatakta da iyi bir uyum sergileyecektir.

Yay Burcu Erkeği ile Koç Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Yay erkeği ile koç kadınının burç uyumu astrolojide görülen en ateşli ilişkilerden biridir. Aşkı dolu dolu yaşayan iki burçta partneriyle durağan bir ilişki kalıbına asla girmez. Bu nedenle kavga ve tartışmanın sık yaşandığı bir ilişki olsa da ikilinin arasındaki bağ her geçen gün daha da güçlenir. Yay erkeği kadınına her platformda sahip çıkma duygusu ile sıkı sıkıya sarılır. Bu sahiplenme koç kadınını biraz sıksa da sevildiğini bilen koç burcu dünyadaki en sadık aşıklardan birisi haline gelecektir.

Yay Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

İlişkinin bir an olsun durağanlaşmadığı bu burç uyumunda her zaman heyecan duyulacak bir şeyler vardır. Yay kadını kıskançlık krizlerine girmese de altan alta Koç erkeğinin vakur duruşunu kıskanarak daha tutkulu bir aşık olacaktır. Sosyal çevrelerinde her iki burçta dikkat çeken karakter özelliklerine sahiptir. Koç erkeği iş hayatındaki başarısı ve sosyal hayattaki popülerliği ile etkilediği partnerine romantik bir aşık olduğunu her fırsatta kanıtlar. İkilinin mabedi olan yatak odalarında daha çok tutkulu taraf her zaman yay kadınıdır.