Yay ve Kova Burç Uyumu

kova

Yay burcunun burçlar dünyasında en iyi anlaştığı burçların başında kovalar geliyor. Yay ve kova burç uyumu için 10 üzerinden 9 alır diyebiliriz. 1 puan kırmamızın sebebi ise ikisinin de fazlasıyla açık sözlü ve özgürlüklerine düşkün olmalarıdır. İki aynı karakterdeki kişinin bir ilişkiyi yürütmeleri zaman zaman zor olabilir. Ancak birbirlerini anlayacakları için, aralarındaki problemleri çözmeleri de zor olmayacaktır. Bir yay burcu için aşk ilişkisi kadar önemli olan bir diğer şey de arkadaşlarıdır. Aynı durum kova için de geçerlidir diyebiliriz. Kovalar eğer güven ve bağlanma sorununu halledebilirse, yaylarla birlikte mutlu mesut bir ilişki yaşayabilirler.

Ayrıca koç burcunun olgun tavırları ve yüksek IQ’ları yay burcunu etkilemeyi başaracaktır. Yay burcu sıra dışı ve farklı olmaktan hoşlandığı için, kova burcu daha en başta ilgisini ona yönlendirecektir. Bir kere şunu söylemek gerekir. Yay burcu da kova burcu da özgürlüğüne ve bireyselliğine düşkün kişiler oldukları için, ikili ilişkilerde mutlu olma konusunda biraz sıkıntılıdırlar ve bir hayli zorlanırlar. Ancak söz konusu bu ikilinin ilişkisi olduğunda, ortaya hiç beklenmeyen tutkulu bir aşk çıkabilir. Çünkü benzer zevkleri olan bu ikili, birbirlerini anlamakta da pek zorlanmayacaklarından, bu ilişki zaman içinde çok zevkli bir hale gelebilir.

Kova burcu çalışkandır, yay burcunun zaman zaman hayatı tiye aldığını görebilirsiniz. Yani iş ve hırs pek yay burcuna göre değildir. Kova burcu ise mantığını çoğu zaman işteki başarısında kullanır. Yine de bu ikilinin birbirlerini tamamlayamayacaklarını söylemek yalan olur. Yay burcu her daim karşısındaki kişinin de kendisi kadar özgüveni olmasını ister. Aradığı bu özgüven kovalarda bulunur ancak kova burcu özgüvenini sergilemeyi çok da sevmez. Dışarıdan utangaç sakin tipler gibi görünür. Aslında içinde büyük bir insan vardır ve her daim bu insanı gizlemeyi iyi bilir. Onu keşfetme işi ise yay burcuna düşüyor.

 

 

 


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:
DMCA.com Protection Status