Kova ve Balık Burç Uyumu

kovaBir yandan sıra dışı bir birliktelik, diğer yandan eğlenceli bir şekilde gelişen ilişki… İşte Kova burcu ve Balık burcu arasında ki temel ilişki bu şekilde tanımlanabilir. Her ikisi içinde akıllı hareket etmek, mantıklı adımlar atmak ve olabildiğince duyarlı olmak önemli özelliklerden bazılardırı. Bu ilişki de genelde sorunların olduğu taraf Balık burcudur. Zira Balık burcunun sürekli olarak kafasının karışık olması, kendine acıyan ve dağınık bir yapıda olması Kova için pek olumlu karşılanan bir durum değildir.

Kova, genelde daha sert ve çok daha öncü bir yapıda hareket edeceği için, Balık içerisinde bulunduğu dağınık durum nedeni ile bir süre sonra kendisini Kova tarafından sıkıştırılmış bir pozisyonda hissedebilir ki aralarında ki ilişki en çok bu tür durumlarda zarar görmeye başlar. Bu nedenle Kova ve Balık burcu arasındaki ilişki genelde orta seviye arkadaşlık şeklindedir. İş ve aşk gibi derin bağlılıklar bu iki burç için bir arada iken pek mümkün olmaz genelde. Atılacak adımlar da genelde bu doğrultuda atılır.

Kova ve balık ilişkisi, garip bir ilişki olduğu kadar aynı zamanda eğlenceli de olacaktır. Sezgisel yönü oldukça gelişmiş olan balık burcunun, mantığı ile hareket eden kova burcu ile olan bu ilişkisinde, aşkta %50 şansları olacak. Balık burcunun duyguları ve sezgilerinin bu denli gelişmiş olması, daha en başta kova burcunu etkileyebilir. Dışa dönük yapısı ile tanıdığımız kovanın bu tarafı, balığı başlangıçta biraz korkutabilir. Kova burcu zaman zaman sert tavırları ile balığı korkutabilir. Hassasiyeti ile tanınan balık burcu, korktuğu zamanlarda içine kapanıp geri çekilebilir.

Balık burcu da kova burcu da baskıya gelemeyen burçlardır. Bir denge tutturabilirlerse, ikisi de birbirine güvenir ve sadakatleri bu ilişkiyi ayakta tutacaktır. Sosyal konularda, arkadaş olarak çok iyi anlaşabilirler, ama aşk ilişkisinde her ikisinin de biraz uğraşması gerekecektir. Kova burcu, aşk ilişkilerinde genellikle kafası oldukça karışık bir yapıya sahiptir. Onun bu dağınıklığını çözmek ve onu toplamak da balık burcuna düşüyor. Balık yapacağı fedakarlık ile kova burcunu kendine bağlayabilirse, bu ilişki iyi bir beraberlik olacaktır.

Kova Burcu Erkeği İle Balık Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Balık kadını çekiciliği ile dikkatini çektiği kova erkeğini hayta karşı dik başlı duruşu ile kendine bağlayacaktır. Balık kadınının kedi ayakları üzerinde durabilen yapısı ve hayata bakış açısı kova erkeğini etkileyen en büyük özelliklerdir. Kendisi de son derece inatçı olan kova erkeği yüreğine düşen aşkı dizginleyebilmek için inadı bir kenara bırakmak zorundadır. Aksi halde bir dargın bir barışık bir ilişkiyle her iki burç için de zorlu günler yaşanır. Aralarındaki uyumu sağladıklarında sonu evlilik olan sağlıklı bir ilişki için ideal partnerlere dönüşebilirler.

Kova Burcu Kadını İle Balık Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova kadını ile balık erkeği duygu yoğunluğunu en üst seviyede yaşayan iki astrolojik tarafı temsil eder. Benzer özelliklere sahip olan bu iki burcun zıt özellikleri de azımsanmayacak kadar fazladır. Balık erkeği baskın bir karakter oluşturarak kova kadınını kanatları altına almak istediğinde inatçı yüzünü bir kenara bırakarak bu sahiplenmeye tutulacak olan kova kadını için duygularından anlayan ve göz teması kurmaktan mutlu olacağı bir partner balık erkeği demektir. İkili sosyallikte zirve yapacak renkli bir ilişkiye sahip olur. Yeni arkadaşlıklar kurmak ve yeni yerler keşfetmek oldukça keyiflidir.

Kova ve Kova Burç Uyumu

kovaİkisinin de en büyük hatta tek sorunu inat olan bir ilişkiye sahiptir Kova ile Kova burcu. Genel olarak baktığımızda, gerek zihinsel olarak çok güçlü, gerekse de düşüncelerin birbiri ile uyumlu olduğu eğlenceli bir ilişki görürüz Kova burcu ve Kova burcu arasında. Eğer amaçları ve hedefleri ortak ise, iki Kova’da çok uyumlu, verimli bir şekilde hareket edebilirler. Lakin farklı amaçları belirlemeleri halinde ortaya inat girecek ve ilişki içerisinde çeşitli sorunlar oluşacaktır. İkisinin de aynı özelliklere ve inada sahip olması, ortada ilişkiyi dengeleyecek bir yapıyı oluşturmamaktadır. Bu nedenle her iki tarafında dikkatli olması gerekir. Bildiğiniz gibi Kovalar genelde oldukça gereksiz görünen konularda inatlaşabilirler. Bu nedenle hiç umulmadık ve gereksiz bir çok konuda aralarında tartışma çıkması, bu tartışmalar nedeni ile zamanla ilişkilerinin ciddi anlamda zedelenmesi kaçınılmaz olacaktır. Tabii her şey inat ile kötü olacak diye bir kaide yok. İkisi birbirine gerçek bir aşk ile bağlanır ve uyumu sağlayabilirler, çok eğlenceli bir ilişki söz konusu olacaktır.

Kova burcu, özgürlüğe olan düşkünlüğü ile bilinir. Bir diğer kova burcu ile olan ilişkisinde bu beraberliğin özgürlüğüne oldukça düşkün bir birliktelik olacağını söylemek yanlış olmaz. Bir kova burcunu en iyi anlayan da yine diğer bir kova burcu kişisi olacaktır. Entelektüel bir burç olan kova, hayatta zarif zevklere sahiptir. Bu zarif zevklerini anlamakta zorlanan birçok burcun içinde bulacağı kova burcu partneri, onun için iyi bir şanstır. Bu ikili, ilk başta aşka pek önem vermez gibi görünse de, birbirleri için ideal çift olabilirler. Çünkü birbirini anlamakta zorlanmayan bu ikili, gerçekten aşık olurlarsa bu ilişki eğlenceli bir ilişki olacaktır.

Kova burcunun egosu yüksektir. Eğlenceli ve mantıklı bir ilişki olabilir. Ciddi ve güzel bir aşk ilişkisi olması için ise her iki tarafın da egolarından kurtulması gerekir. Aksi halde birinden biri diğerinin egosunun altında ezilip kaçabilir. Aşkta eğlenceyi arayan kova burcu, beklediği her şeyi yine diğer bir kovada rahatlıkla bulacaktır.

Kova Burcu Erkeği İle Kova Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kova erkeği inatçı yapısı ve liderlik girişimleri ile partnerine zor anlar yaşatabilir. Bir konuda kendi sözünü sonuna kadar savunmak onun yaratılışında var olan vazgeçilmez huyudur. Ancak kova kadını da bir o kadar inatçı olduğu için fırtınalı bir aşk ya da kısa sürede ayrılık söz konusu olacaktır. Birbirlerine tanıdıkları ayrıcalıkla ancak ayakta kalabilecek bir ilişki için her içi tarafın da inatçı kişiliğini dizginlemesi gerekir. Kova erkeği yatak odasında geçirilecek aşk dolu zamanlara kadınından daha çok önem verir. Cinsel yaşam ile partnerine daha çok bağlanan kova erkeği sosyal yaşamda da çevresi tarafından oldukça sevilen bir karakterdir.

Kova Burcu Kadını İle Kova Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova burcu özelliği inatçılık ve duygusallık olarak ön plana çıkıyor. Kova erkeği ile kadınının ilişkisi de tam bir duygu fırtınasına dönüşecektir. İkili ilişkilerinde karşılıklı üstünlük çabasını bir kenara bırakarak duyguları ile hareket etmeye başladığında aralarındaki duygusal bağ daha da güçlenecektir. Kova kadını fedakarlık etmekten çekinmeyen ve sevdiği insanların mutluluğu için gözünü kırpmadan kendi mutsuzluğuna koşan bir yapıdadır. Ancak duygusal mutluluğu yakaladığında ise eşsiz bir partner olabilir. Yatak odası duygusal bağlamdan sonra ikinci plandaki en büyük mutluluk kaynağıdır.

Kova ve Oğlak Burç Uyumu

kova

Kovaların en çok zorlandığı ve kendilerini sınırlandırılmış hissetlikleri ilişkiler Oğlak burçları ile yaşanır genelde. Bildiğiniz gibi, Oğlak burcunun en büyük özelliği, kuralları ve hırsıdır. Sürekli olarak uyum sağladığı ve çevresindeki herkesinde uyması gerektiğine inandığı kuralları vardır. Bir de bu kurallar, her geçen gün daha da artan hırsları ile bir araya gelince her şey çok daha sert bir hâl alır ki bu durum Kova burcu için bir süre sonra kendisini sınırlandıran bir ilişki de yer aldığını düşünmesine neden olur.

Ayrıca Oğlak burcunun geçmişten kopamıyor olması da Kovalar için çok ciddi bir sorundur. Zira Kova burcu için geçmiş her zaman geride kalmıştır. Onlar daha çok geleceğe odaklanır ve bu doğrultuda yaşamlarını kurmaya çalışırlar. Hâl böyle olunca da bir çok farklı açıdan Kova ve Oğlak arasında sorunlar söz konusu olur. Ancak, aralarından birinin kişisel özelliklerini geri plâna atması gerekir ki buda çok zordur. Aksi halde aralarında ki aşk imkânsız denecek kadar zordur.

Oğlak burcu ve kova burcu birlikteliği, oldukça zorlu bir birliktelik olacak. Kovalar özgürlüklerine çok düşkündür ve asla sınırlanmaya gelemezler. Bu da, birbirlerine dünyayı zehir edebilecekleri anlamına geliyor. Ama yine de bu ikilinin ilişkilerinin analiz edilmesinin zor olduğu anlamına geliyor. Çünkü zorlu gibi görünse de ikisinin bu zıtlıkları, aralarında çok tutkulu ve vazgeçilmez bir ilişkinin doğmasına neden olabilir. Kova ve oğlak ikilisi, arkadaşlık ilişkilerinde gayet iyi anlaşır. Ancak iş aşk ilişkisine geldiğinde, sınırları biraz zorlamaları gerekecek.

Kova burçları, duyarlı insanlardır. Ancak egoları da bir o kadar da yüksektir. Onların egolarının bu denli yüksek olması, oğlak burcunu çok rahatsız edebilir. Çünkü oğlak burcunun egosu yüksek değildir ve bunun için insanlarla tartışmaktan hiç çekinmez. Ama egosu bu denli yüksek olan kovaya olan kızgınlığı, bir aşkı da doğurabilir. Birbirleri için harika bir keşif olabilirler. Kendinden farklı olana olan duygular, zamanla ciddi bir beraberliğin doğmasına neden olabilir. Çünkü oğlağın keşfedilmeyi beklenen çok farklı yönleri vardır ve kova bunları keşfederken oğlağa hayranlık duyacaktır.

Kova ve Yay Burç Uyumu

kova

Yay burcu, her şeyden önce Kova burcu için mükemmel bir arkadaş konumundadır. Bu nedenle, aralarındaki mükemmel arkadaşlığın zaman içerisinde aşka dönüşme olasılığı da oldukça fazladır. Temelde ise, arkadaşlık üzerine kurulmuş bir aşk olması aralarında ki uyumu çok daha üst düzeye çıkarır. Çünkü ikisi de beraber eğlenmekten, Yay burcu tarafından ortaya atılan orjinal düşüncelerin peşinde koşmaktan, hayatı her açıdan yaşamaktan zevk alır bir hâle gelir. Buda duygusal açıdan birbirlerine daha yakın olmalarına yardımcı olur. Ayrıca tüm bunların yanı sıra, iki burcun birbirini tamamlayan birer özelliği vardır.

Bu özelliklerden biri, Yay burcunun sahip olduğu değişik görüşlere açık olan iyimser tarafıdır. Diğeri ise, Kova burcunun sahip olduğu geleceğe ait mükemmel, istekli düşüncelerdir. Bu iki özellik bir araya geldiği vakit; iki taraf da geleceğe karşı uyum içerisinde bakarlar. Haliyle de ilişkilerinin süreleri de daha uzun ve mutluluk verici bir hale gelir. Ayrıca Yay, iş hayatında da Kova’ya güvenen bir yapıda olacağı için aşktan daha öte bir ilişkinin iki taraf arasında oluşması dahi muhtemeldir.

 

Kova ve Akrep Burç Uyumu

kovaAralarında en çok çekişme olabilecek iki burçtur Kova ve Akrep. Temelde bu iki burç içinde aralarında ki uyum sorunsuz bir şekilde başlar. Her ikisi de genel olarak birbirlerine yaklaşımları nedeni ile “kesin bu sefer doğru kişi” şeklinde bir tepki dahi verebilirler. Lakin ilişki ilerledikçe aralarında ki sorunlar yavaş yavaş oluşmaya başlar, bir süre sonra ise içinden çıkılmaz bir hâl dahi alabilir. Bunun nedeni ile her ikisinin olaylara çok farklı açılardan bakıyor olmasıdır. Kova’da Akrep’de hemen her olayda farklı görüşlere sahip olurlar ve bu farklılıklar, bir süre sonra birbirlerini hırpalayan bir çift olmalarına neden olur.

Tüm bunların yanı sıra, Akrep burcunun acımasız tarafı ve sürekli olarak yenilenen, değişim içerisinde olmayı seven yapısı Kova için biraz tedirgin edici olabilir. Tabii tüm bunların dışında aralarında ki aşkın olması halinde oluşacak bağın daha sağlam olması da büyük bir ihtimaldir. Yani, Kova ve Akrep ya tam olarak birbirlerini hırpalar ya da aralarında uyumlu bir aşk söz konusu olur. Bunu tamamen zaman göstereceği için ilk aşamalarda net bir karara varamaz her ikisi de birbirleri hakkında.

Akrep burcu, burçlar dünyasının en kıskanç burçlarından biridir. Ayrıca karşısından hep bir şeyler bekleyen, oldukça talepkar konumdadır ve zaman zaman egosu onun için bazı şeylerin önüne geçebilir. Kova da en az egosu yüksek ve kendine güvenen, özgüvenli bir burç olduğu için, bu ikili başlangıçta birbirlerine çekileceklerdir. Ancak bu ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği ise tamamen ikisinin elindedir. Akrep burcu, kendisi oldukça kıskanç bir burç olduğu için, yönetebileceği ve söz geçirebileceği burçlarla daha iyi anlaşır. Bu durumda söz geçirmek için kova burcu pek de doğru bir seçim olmayacaktır. Kova burcu sınırlandırıldığı ve kısıtlandığını hissettiğinde, olduğu yerden hızla uzaklaşabilir ve bu ilişki de başlamadan bitebilir.

Akrep burcunun tutkusu ve duygusallığı kendi içindedir ve bunu dışarı vurması için karşısındaki insana gerçekten güvenmesi gerekir. Kova burcuna buradan büyük iş düşüyor. O, akrebin ihtiyaç duyduğu güveni ve sadakati gösterebilirse, bu ilişki zaman için mutlu bir beraberliğe dönüşebilir.

Kova Burcu Erkeği İle Akrep Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep kadını ilişkisinde çok seven ve sevgisini her fırsatta gösteren erkeklere bayılır. Kova erkeği ise sulandırılmış ilişkilerin değil herkesin kendi yolunda olduğu özgür bir ilişkinin adamıdır. Bu noktada ilişkinin başında verecekleri kavganın baskın gelen tarafı ilişkiyi yönlendirir. Ya akrep kadınının istediği gibi dünya onun üzerine kurulu olur ya da kova erkeğinin hayat tarzı gibi özgür bir ilişki sürdürülür. Ancak her iki seçenekte de cinsel anlamda doyuma önem veren akrep kadını için yatak odası dokunulmazlığın simgesi olacaktır.

Kova Burcu Kadını İle Akrep Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova kadını ile akrep erkeği arasındaki ilişki tek taraflı fedakarlık ve koşulsuz güven ile ilerler. Genellikle fedakar olan taraf kova kadını olacağı için akrep erkeği baskın kişiliğinin gerektirdiği gibi liderliğini ve ilişkide yön belirleyici konumunu kullanır. Tutkulu bir aşık olan akrep aynı zamanda kavgacı bir partnere de dönüşebilir. Sık sık tartışmaktan sıkılan ve uzlaşmacı kişiliği olan kova kadını bu ilişkide yıpranan taraf olacaktır. Öte yandan yatak odasında da tutkusunu koruyan akrep erkeği için cinsel yaşam yemek yemekten bile daha önemlidir.

Kova ve Terazi Burç Uyumu

kovaKova burcunun en rahat ilişki kurabildiği burçtur Teraziler. İkisi de hayattan zevk almayı fazlası ile bildiği için, hiç bir şekilde sorun yaşamadan yaşamın tadını birlikte çıkarabilirler. Bildiğiniz üzere, Kova burcu sosyal yaşama çok önem veren ve sosyal açıdan oldukça dengeli, aktif bir yaşamı olan burçlardan biridir. Terazi burcunun da bu şekilde sosyal açıdan aktif bir burç olması, aralarında ki uyumu ve bağı daha çok güçlendirecektir. Her şeyden önemlisi, Terazi burcunun her açıdan dengeli bir yapıda olması daha doğrusu her konuda kendisini doğru seviyede dengeliyor olabilmesi aralarında ki çoğu konuda gerçek bir uyumun oluşmasını sağlayacaktır. Örneğin, en ufak bir tartışma karşısında dahi Terazinin bu dengeleyici özelliği sayesinde sorunlar çok daha fazla büyümeden sonlanacaktır ki bu bir ilişki için çok önemli bir durumdur. Bu ikili arasındaki tek sorun, tutkuyu biraz geri plâna atıyor olmalıdır. Her ne kadar sorunları aşan, sosyal ve yaşamdan zevk alan yapıları olsa da, aşk hayatlarında tutku her daim biraz eksik kalabilir. Lakin aşkları her daim uzun sürelidir ve birliktelikleri her zaman mutlu ilerler.

Kova Burcu Erkeği İle Terazi Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Bu ikilinin bir sinema çıkışında karşılaşması oldukça muhtemeldir. En belirgin ve net ortak noktaları sanata düşkünlükleridir. Kova erkeği sinema, tiyatro ve benzeri sanatsal etkinliklere ve bu etkinliklerin gerçekleştiği sosyal çevrelere bağımlıdır. Terazi kadını ise sanatsal yönünü sık sık beslemek için bu sosyal çevrelerden geri kalmayacaktır. Tanıştıklarında ise terazi kadınının vakur duruşu kova erkeğinin aklını başından alır. Kova erkeği ise partnerini hayat dolu gözleri ile etkileyecektir. Sohbet edecek çok konuları olan bu ikili cinsel anlamda da dolu dolu bir yatak odası hayatına tutkundur.

Kova Burcu Kadını İle Terazi Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Bir ilişkiden çok kova kadınını idare eden ve ona yol gösteren bir terazi erkeği ilişkisi söz konusudur. Mantıklı kararlar alabilen ve soğukkanlılığını her daim koruyan terazi erkeği aynı zamanda tutkulu bir aşıktır. Tam bir aile babası olan terazi erkeğinin bu babacan tavırları kova kadınına cazip gelir. Duygusal bağ tam anlamıyla kurulana kadar kova kadınının özgürlük uğruna terazi erkeğinin gönlünü kırmaması çok önemlidir. Bir kez kalbi kırılırsa bir daha dönüşü olmayan terazi erkeği için saygı en başta gelir.

Kova ve Başak Burç Uyumu

kovaKova ve Başak burcu arasında genel olarak mantık çerçevesinde ilişkiler gelişir. Bunun dışında aşk ve sevgi pek fazla bu iki burç için uygun değildir. Özellikle Başak burcunun oldukça becerili ve zeki bir yapıda olması, Kova’nın pratik yapısı ile bir araya gelince ortaya çok kazançlı bir birliktelik çıkabilir. Lakin bunun dışında bir birliktelik beklemek biraz zordur. Özellikle de her iki tarafın birbirinden farklı zevklere sahip olması, hayata bakış açılarının farklı yönlerde olması, ilgilendikleri hemen her şeyin birbirine zıt olması ikili arasında bir ilişkinin doğmasına pek imkân tanımamaktadır.

Kaldı ki Kova burcu ve Başak burcu arasında bir ilişki olması halinde dahi, en ufak bir fikir ayrılığında sorun yaşanma ihtimali oldukça fazladır. Doğal olarak her ikisinin farklı zevklere sahip olması ise, sürekli olarak bir tartışma, fikir ayrışması içerisinde olmalarına neden olur ki buda zaman içerisinde ilişkinin ciddi anlamda yıpranması neden olur. Yani Kova ve Başak burcu arasında ki ilişkiyi başlatmakta, devam ettirmekte oldukça zor ve yorucudur.

Başak burcu, hasat zamanı dünyaya geldiği için oldukça çalışkandır. Onun bu çalışkanlığı ve hırsı, analitik ve mantıklı yapısı ile tanınan kova burcunun dikkatini çekecektir. Her ikisi de hem okul hayatında, hem de iş hayatında genel olarak başarılı kişilerdir. O nedenle arkadaşlık ve iş arkadaşlığı ilişkilerinde birlikte iyi anlaşabilirler.  Ama söz konusu aşk ilişkisi olduğunda, çok uyumlu bir çift olacaklarını söylemek de yanlış olur. Zira ikilinin farklı zevkleri, aşk hayatından beklediklerinin de aslında birbirinden ne kadar farklı olduğunu da gösterir. Tabi bu birlikte eğlenceli ve zevkli bir ilişki yaşayamayacakları anlamına da gelmez.

Kova ve başak burcu birlikteliği, genel olarak olumlu gibi görünüyor. Bunda başak burcunun sakin ve kararlı yapısının da etkisi büyük. Çünkü başak burcu bir şeyi elde etmek isterse, onu elde etmek için elinden geleni yapmakta hiç çekinmez. Bu durumda da kova burcunu etkilemek için başak burcu oldukça başarılı olabilir. Kova ve başak burcu ikilisi %60 başarılı gibi görünüyor.

Kova Burcu Erkeği İle Başak Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kova erkeği detaycı ve kıskanç başak kadını ile çok zor birlikte olur. İkilinin anlaşması ve birlikte bir yola çıkması neredeyse imkansızdır. Yalnızca ortada gerçek bir sevgi varsa ve fedakarlık her iki taraf içinde kaçınılmazsa ilişki ayakta kalabilir. Kova erkeği fedakarlıktan kaçar ve kendi başına buyruk yaşamını öne sürerse başak kadınının elinden gelecek hiçbir şey kalmaz. Sevdiğini çok fazla kıskanan ve bu konuda kavga etmekten çekinmeyen başak kadını özgür ruhlu kova erkeğini elinde oldukça zor tutar.

Kova Burcu Kadını İle Başak Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Detaycı ve zeka dolu gözleri ile kova kadınını süzmeye başlayan başak erkeği kesinlikle bu ilişkiyi kazanmadan geri dönmeyecektir. Sosyal yaşamda kendi içine kapanık olan başar erkeği söz konusu aşk olduğunda dağları delen bir ferhat olabilir. Kova kadını ise bir dediğini iki etmeyen bu partnere kendini kaptırmaktan çekinmeyecektir. Sosyal anlamda yaşanabilecek bazı sorunlar ile gezip tozmayı sevmeyen başar erkeği fedakarlık göstererek partnerine eşlik edince ortada herhangi bir sorun kalmaz. Cinsel anlamda ise lokomotif yine başar erkeği olacaktır.

Kova ve Aslan Burç Uyumu

kovaGenel özellikleri ve hayata bakış açıları birbirlerine bir hayli benzer olan iki burçtur Kova ve Aslan. Lakin bu benzerlik, onların bir araya gelmesi için pek yeterli değildir. Bu nedenle Kova ve Aslan burcu ya hiç birlikte olamazlar ya da büyük bir çekim ile birbirlerine bağlanırlar. Lakin bu bağlılık pek uzun süreli olmaz genelde. Çünkü her ikisi de karşıt burçlar olduğu için ilk aşamada birbirlerini çekme olasıkları çok fazladır. Bu andan sonra ise bu çekimi devam ettirmekte genelde her iki burçta zorluk yaşar.

Bildiğimiz gibi Kova burçları için ilişki içerisinde merkezi konumda yer almak, tüm olayların temelinde yer almak oldukça önemlidir. Lakin Aslan burcu, Kovalar için bu isteklerini sunabilecek bir burç değildir. Her ne kadar Aslanların yaşama karşı enerjik yapıları Kovalar için çekici gelse de, bu enerjinin ortasında yer almadıkça pek fazla uyumlu olamazlar. Nitekim ikili arasında bir ilişki olması halinde en büyük görev Kova’ya düşer hep. Eğer Kova Aslan için uygun zemini hazırlar, onu daha merkezde tutar ise oldukça başarılı ve uzun süreli bir ilişki söz konusu olabilir.

Aslan burcu ateş grubuna mensup, kova burcu ise hava grubuna mensup burçlardır. Sezgileri oldukça kuvvetli olan aslan burcu, mantıksal duyuları ile hareket eden kova burcu ile anlaşma konusunda zaman zaman zorlanır. Çünkü her ne kadar dışarıdan oldukça resmi ve pek de eğlenceli gibi görünmese de, aslan burçları oldukça duygusal ve eğlenceli tiplerdir. Burada onun iç dünyasını keşfetmek için kova burcuna büyük düşüyor. Aslan burcu yeterince ilgisini çekebilirse, onu keşfetmek için çabalayan taraf da kova burcu olacaktır.

Bu ikilinin birlikteliği çok eğlenceli olabilir. Farklı karakterler, bu noktada zıtlıkların uyumunu ortaya koyabilir. Ayrıca aslan burcunun lüks zevkleri ve yaşam tarzı, kova burcunu da etkileyecektir. Aralarında daha ilk görüşte bir çekim olacağı kesindir. O andan itibaren birbirlerini tanımaya başlamaları, birlikte mutlu bir çift olacakları mesajını da veriyor olabilir. Cinsel çekimleri oldukça kuvvetli olan kova burcu ve aslan burcu ikilisinin yatakta iyi bir çift olacaklarından ise şüphe yok.

Kova Burcu Erkeği İle Aslan Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kova erkeğinin kıskançlığı bir tek aslan kadınının bu kadar hoşuna gidebilir. Sahiplenilme duygusu aslan kadınını o kadar etkiler ki sadece bu yüzden bile kova erkeği ile evlenebilir. Birbirleri ile bir sosyal ortamda tanışmışlarsa ve ortak arkadaşları varsa aslan kadını ilk adımı atan taraf olacaktır. Beraber gezip eğlenmek aslan kadını için hiç sorun olmaz ve kova erkeği özgürlüğünü kısıtlamayan ve sosyal yaşamını engellemeyen bu ilişkide sorun çıkaran taraf olmayacaktır. Cinsel anlamda da ikilinin uyumu aslan kadınının tutkusu ile daha da ateşlenecek.

Kova Burcu Kadını İle Aslan Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Masum ve çocuksu bir aşk sunan Aslan erkeğine karşı koymak kova kadını için oldukça zordur. Tatlı dil ve romantizm ile etkilediği kova kadını için ideal partner olma çabası aslan erkeğinde her zaman var olacaktır. Partnerini memnun etme ve ilişkiyi mutluluk çizgisinin her zaman üzerinde tutma isteği ile fedakarlıktan kaçınmayacak olan Aslan erkeğinin bu tavırları kova kadınını mutlu etmeye yeter. AStrolojinin ideal eşlerinden birisi diyebileceğimiz bu burç uyumunda cinsel yaşama tutkulu olan aslan erkeği kova kadını ile yatak odasını mabed haline getirecektir.

Kova ve Yengeç Burç Uyumu

kovaKovaların aşk konusunda en son uyum sağlayacakları burç Yengeç burcudur. Zira bir yanda daha özel bir ilişki peşinde olan Yengeç, diğer yanda ise her anını sosyal bir şekilde yaşamak, hayatın her anında aktif bir şekilde yer almak isteyen Kova vardır. Bu nedenle sürekli olarak farklı bir yaşam tarzı, farklı bir bakış açısı söz konusu olur. Örneğin Kova burcu ve Yengeç burcunun evli olduklarını düşünelim. Bu ilişkide Kova burcu, tamamen dışarıya yönelik bir yapıda olacaktır.

Sosyal çevre, sosyal yaşam, bu açıdan tanıştığı gruplar, etkinlikler derken sürekli olarak dışarıda bir gözünü tutmak zorunda hissedecektir kendisini. Diğer yanda ise Yengeç burcu oldukça sakin, evine bir hayli önem veren, sadece birebir olarak karşısında ki kişiyi ve ilişkiyi önemseyen bir nevi anne modeline sahip bir şekilde bekleyecektir. Hâl böyle olunca da bir evlilikte olması gereken ve olmaması gereken iki nokta en uç şekilde yer alacaktır. Doğal olarak bir süre sonra atışmalar, kavgalar ve istenmeyen sonlar söz konusu olmaya başlayacaktır. Bu nedenle Kova Yengeç ilişkilerinde dikkatli olmak çok önemlidir.

Duygusal yapısı ile tanıdığımız yengeç burcu, aşkı da tutkuyu da insanın her hücresinde yaşar ve yaşatır. Ona bu duyguyu tattıran kişi de çok şanslıdır. Zira yengeç burcu sevdiği kişiyi göklere çıkaracaktır. Kova burcunun kadını da erkeği de çapkındır. Yengeç ise göz çapkınlıklarını önemsemez ancak çapkınlıktan da hiç hoşlanmaz. Yengeç burcu sadıktır ve karşısından da aynı sadakati bekler. Bu durumda kova burcu ciddi bir ilişkisi olduğunu unutmamalıdır. Kova burcu, eğer ciddi düşünmüyorsa yengeç ile olan ilişkisine başlamamalıdır. Çünkü yengeç burçları kısa süreli ilişkilerden pek hoşlanmaz. Onlar bir ilişkiye başladığında kendini ona adarlar.

Su grubu ile hava grubu ilişkisini yansıtan kova ve yengeç burcu ilişkisi, başlangıçtaki birbirlerinden farklı tavırlarına alışabilirlerse, bu ilişki %50 başarı şansı gösteriyor. Aslına bakarsanız bu ilişki, bambaşka bir ilişki olacaktır. Rahatlığı ile tanıdığımız kova burcu, sabırlı olarak bilinen yengeç burcu ile birlikte mutlu olabilir ancak bunun için ikisine de iş düşüyor.

Kova Burcu Erkeği İle Yengeç Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kova erkeğinin sürekli gözü dışarıda ve gezip tozmaktadır. Yengeç kadını ise üzerine titrenmesini ve el üzerinde tutulmayı bekleyecektir. Kova erkeğini bir kez etkiledikten sonra geri adım atacak olan yengeç kadını kıskacına aldığı partnerini ilişkinin özel anlarına doğru yavaş yavaş çekmeye çalışır. Eğer başarılı olursa uzun soluklu ve tutkulu bir aşktan söz edilebilir. Ancak kova erkeği de kolay kolay ele alınabilecek bir partner değildir. Zorlu bir ilişki olan bu uyumda var olmak ya da yok olmak yengeç kadınının elindedir.

Kova Burcu Kadını İle Yengeç Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova kadını tü ilgisini ve enerjisini sosyal yaşama ve eğlenceli bir hayat geçirmeye harcarken Yengeç erkeği ise ilişkinin özel olmasını ve ciddi bir emek harcanmasını ister. Bu noktaya anlaşamayan ikili sık sık sorun yaşayacaktır. Ancak kova kadınını kendine sırılsıklam aşık etmeyi başaran bir yengeç erkeği için bu sorundan söz etmek doğru olmaz. Gerçek aşkı hisseden kova kadını sosyal yaşam ve eğlenceden fedakarlık edeceği için her iki tarafın da beklentilerini karşılayan bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Kova ve İkizler Burç Uyumu

kovaKova burcunun en çok eğlendiği ve birlikte olmaktan zevk aldığı burçlardan biridir İkizler burcu. İkisi de oldukça havalı ve uyumlu bir yapıda oldukları için, ilk aşamada hiç bir sorun yaşamadan bir araya gelebilirler. İkizler burcu, yaratıcı olmaları ve aşk konusunda oldukça yenilikçi bir yapıda olmaları nedeni ile Kova’ların her zaman dikkatini çekerler. Zira bir İkizler burcu için sadece ilişki başlamadan önce romantik olmak yetmez. O, her zaman romantik ve şaşırtmayı seven bir yapıdadır.

Bu nedenle de Kova burcu ve İkizler burcu arasında ki ilişkiyi her zaman İkizler tarafı çok daha fazla ayakta tutar, aktif tutar. Ayrıca İkizler burcu Kovalar için sadece aşk hayatında değil, hayata bakışlarında bile olumlu bir etki yaratmaktadır. Kova burçlarının yenilikçi taraflarını ve hayata olumlu bakışını geliştiren İkizler, tüm ilişkide uyumlu, sosyal, anlayış konusunda mükemmel seviyeye ulaşmış bir çift olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca evlilik süresince her ikisi de ortak kararlar alacağı, sorumlulukları paylaşma konusunda hiç bir sorun yaşamayacakları için ilişkileri, evlilikleri her zaman çok daha uzun ve kalıcı olur.

İkizler burcu ve kova burcu ikilisi birbirini anlamakta ve birlikte iyi vakit geçirmekte fazla zorlanmayacaklardır. Ancak ikizler çift karakterli bir yapıya sahip olduğu için, bu ilişki iki değil, üç kişilik olacaktır. Ancak bir ikizler burcu erkeğini yola getirecek belki de yegane burç kova burcu olacaktır. Oldukça iddialı gibi görünüyor ama ikizlerin hakkından gelmek, anca kova burcu gibi çetin bir burcun başarabileceği bir şeydir. Kova ve ikizler birlikteliği, özellikle ilk başlarda çok eğlenceli olabilir. Ancak ikizlerin tavırları ve aşka biraz uzak oluşu, özgürlükçü olan kovanın biraz canını sıkabilir. Kova her ne kadar özgürlüğüne düşkün gibi görünse de, bir ilişkiye başladığında da karşısından ciddiyet görmek ister. Bu ikili aslında romantik komedi filmlerinde gördüğümüz aşklara benzer. Başlangıçta birbirlerine sinir olan, ancak doğru gelişen olaylar sayesinde filmin sonunda birlikte aşık olan çiftimiz, kova ve ikizlerde de aynı durumu yansıtabilir.

Kova Burcu Erkeği İle İkizler Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

İkizler kadını ile kova erkeği birbirinden kolay kolay kopamayan ancak kavgasız da yaşayamayan bir partner olacaktır. İkizler kadınının özgürlük isteğine olabildiğince kıskanç bir şekilde karşılık verecek olan kova erkeği kendi özgürlüğünün de kısıtlandığını anlayınca ilişkide uyumu yakalama yoluna girecektir. İnatçı karaktere sahip olan kova erkeğini cazibesi ve tatlı dili ile baştan çıkaran ikizler kadını ilişkiye yön veren taraf olarak ön plana çıkar. Kova erkeği için cinsel yaşam eğlenceden sonra gelse de ikizler kadını yatak odasında en uyumlu partnerdir.

Kova Burcu Kadını İle İkizler Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

İkizler erkeğinin çapkınlığı dillere destandır. Kova kadını da bu konuda kendi çekiciliğini kullanarak partnerini kendi eksenine çeker. Özgür ruhlu ve eğlence meraklısı iki renkli karakterin bir araya gelmesi ile ortaya uyumlu bir ilişki çıkabilir. Evlilik uzun vadede planda olmasa da seviyeli ve keyif veren birliktelikleri ile birbirlerini mutlu etmeyi başarabilirler. KArakteristik özellikleri birbirine yakındır ve her iki tarafın da ortak noktası yatak odasından duydukları hazdır. İkisinin de önceliği eğlence iken söz konusu cinsel yaşam olunca muhteşem uyumu yakalayabilirler.

Kova ve Boğa Burç Uyumu

kovaBurçlar arasında anlaşmaları en zor olan ama anlaştıkları vakit uzun süreli bir birliktelik yaşayabilecek olan iki burçtur Kova ve Boğa burçları. Yani “ya hep, ya hiç” mantığını bu iki burçta açıkça görebiliriz. Pek ortaları olmadığı içinde hayat bu iki burcun bir araya gelmesi ile çok daha zor bir hale gelir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi Kova burcu için özgürlük olmazsa olmazdır. Öyle sabit ve geride kalmış düşüncelere takılıp kalmaz. Oysa ki Boğa öyle midir?

Gelenekler onun için vazgeçilmezdir, maddi güvenceye almak ister kendisini. Yani öyle özgür bir şekilde dünyada akıp gidemez hiç bir zaman. Hâl böyle olunca da Kova ile çok zıt bir yapıda olurlar. Hele ki bir evlilik olur ise aralarında işler zamanla çok daha uyumsuz bir hâl alabilir. Ama eğer aralarından biri kendisini bastırabilir ve karşısındaki burca göre hareket eder ise, işte o zamanda ayrılması pek mümkün olmayan gerçekte sağlam bir birliktelik yaşanır. Zira ikisi de bağlılık konusunda uyum sağladıktan sonra oldukça sadık bir yapıdadır.

Kova burcu ve boğa burcu birlikteliği, pek de uyumlu gibi görünmese de bu sadece başlangıç için geçerli olabilir. Birlikte olmayı başarabilirlerse, ilişkinin ilerleyen dönemlerinde çok da mutlu bir birliktelik olabilir. Kova burcunun özgürlüğüne ne kadar düşkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu durumda bu ilişki ilk başlarda kovanın kendisini serbest hissetmesine neden olabilir. Ancak boğa burcunun ayakları yere sağlam basar ve karşısındakini bir şekilde kendine hayran bırakmayı becerir. Bu durumda kovanın o tavırları zamanla değişip, sadık bir aşığa dönüşebilir.

Bakış açıları çok benzer olmasa da, her ikisi de mantıklarını devreye sokar ve analitik düşünmeyi bilir. Ayrıca her ikisi de oldukça çalışkandır. Kendi sosyal çevreleri olan ve arkadaşlarına da vakit ayıran bu ikili, iyi bir evlilik yaşayabilirler. Her ikisi de gereğinden fazla evcimen olmadıkları için, arkadaşları ile ayrı ayrı vakit geçirmeleri de bu ilişkide sorun yaratmaz. Kova, eğer şıpsevdiliğini boğa ile atlatabilirse, bu ilişki uzun ömürlü olabilir gibi görünüyor.

Kova Burcu Erkeği İle Boğa Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kova erkeği kendi özgürlüğüne düşkün olduğu kadar boğa kadınının özgürlüğü üzerinde de kontrolcüdür. Hem kendisi hayatı istediği gibi yaşamayı tercih ederken hem de partnerinin kendi isteklerine uyum sağlamasını arzular. Uyumlu ve eşine sadık olan boğa kadını ile kova erkeği boğa kadınının fedakarlığı kadar birlikte olabilir. Eğer boğa kadını fedakarlığı keser ve kova erkeğinden beklerse ilişki o noktada geri saymaya başlayacaktır. İkilinin evlilik temelli ilişkisi uzun soluklu ve her iki tarafın da beklentilerini karşılayacak şekilde gerçekleşebilir.

Kova Burcu Kadını İle Boğa Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova burcu tabuları yıkan, standartlara bağlı kalmayan ve el alem ne der sözünü kendine hakaret sayan bir yapıdadır ve özgürlüğü söz konusu olduğunda kimseyi umursamaz. Ancak boğa geleneklerine son derece bağlı ve tutucu bir burçtur. Bu yüzden bu iki burcun aşkına ihtimal vermemekle birlikte sosyal yaşamda da birbirleri ile zıt karakterler olduklarını etraftaki herkese hissettireceklerdir. Astrolojinin bir araya gelemeyecek burç uyumlarından birisi de kova ve boğa burçlarının bu zorlu aşk maratonudur. Kova için eğlence ve kafasına göre bir yaşam, boğa için ise geleneklerine bağlı muhafazakar bir hayat önemlidir.

Kova ve Koç Burç Uyumu

kovaBurçlar arasında en yanıltıcı olan çift her zaman Kova ve Koç burçları olmuştur. Genelde bazı ilişkiler bittikten sonra “oysa ki çok yakışan, uyumlu bir çiftti neden ayrıldılar acaba?” Şeklinde bir tepki etrafta yayılır. İşte, bu tepki genelde Kova ve Koç ilişkilerinde görülür. Çünkü benzer görünen ama özünde çok farklı hedefleri, özellikleri ve amaçları olan burçlardır. Örneğin Koç burcunun sürekli enerji dolu olması, yeniliklere açık, üretken bir yapıda olması  Kova’ların Koç’lardan etkilenmesine neden olur. Bir süre Kova burcu, Koç burcunun bu dinamik ve enerjik yanından beslenir, daha aktif bir yaşama sahip olur. Lakin zaman ilerledikçe bu sürekli enerjik yapı, dinamik yapı Kovalar için yorucu bir hâl almaya başlar. İşte, bu andan sonra ise arada uyumsuzluklar söz konusu olabilir. Bu nedenle bu iki burç arasındaki ilişkilerde şans genelde yarı yarıyadır. Eğer gerçekten başlanılan uyumlu ilişki bir tarafın dikkati ile devam ederse sorun yaşanmaz. Fakat sevilerek çıkılan yolda, bir süre sonra burçlardan biri bıkkınlık yaşar ve bu durumu hemen benimser ise, işte o andan sonra problemler oluşmaya başlar.

Kova Burcu Erkeği İle Koç Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kıskançlık ne derecede olabilir derseniz kova erkeği ile koç kadınının ilişkisine bakmanız gerekir. Partnerini normalde de çok kıskanan kova erkeği özgürlük aşığı koç kadınının karşısında kıskançlık krizlerine girmeye hazırlıklı olmalıdır. Öte yandan ilişkide kendine zaman ayırma prensibine sahip olan koç kadını için duygusallıktan ziyade bir fikir birliği demek olan aşkta en önemli kriter cinsel yaşamın kusursuzluğudur. Yatak odasında partneri ile heyecan dolu dakikalar yaşamak koç kadınını evine ve eşine bağlı bir kadın yapacak ve özgürlük merakını giderecektir.

Kova Burcu Kadını İle Koç Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Kova kadını ile koç erkeği aşkta oldukça zor bir ikilidir. Özgürlüklerine düşkün olmaları ile bilinen astroloji dünyasının en dik başlı iki burcu bir araya geldiğinde bu ilişki ya yürür ya da en başından biter. Orta yolu tutturamayan her iki burca mensup insanlar için fedakarlık ile aşk aynı anlamdadır. Aşk hayatının dışında sosyal yaşamda ise mükemmel bir dostluk kurabilirler. Eğer bir ilişkiye başlayabilirlerse ve karşılıklı fedakarlıklarla ilişkiyi ayakta tutabilirlerse yatak odasında geçirecekleri kendilerine özel dakikalar ile bağlılıkları daha da artacaktır.