Kova ve Akrep Burç Uyumu

kova

Aralarında en çok çekişme olabilecek iki burçtur Kova ve Akrep. Temelde bu iki burç içinde aralarında ki uyum sorunsuz bir şekilde başlar. Her ikisi de genel olarak birbirlerine yaklaşımları nedeni ile “kesin bu sefer doğru kişi” şeklinde bir tepki dahi verebilirler. Lakin ilişki ilerledikçe aralarında ki sorunlar yavaş yavaş oluşmaya başlar, bir süre sonra ise içinden çıkılmaz bir hâl dahi alabilir. Bunun nedeni ile her ikisinin olaylara çok farklı açılardan bakıyor olmasıdır. Kova’da Akrep’de hemen her olayda farklı görüşlere sahip olurlar ve bu farklılıklar, bir süre sonra birbirlerini hırpalayan bir çift olmalarına neden olur.

Tüm bunların yanı sıra, Akrep burcunun acımasız tarafı ve sürekli olarak yenilenen, değişim içerisinde olmayı seven yapısı Kova için biraz tedirgin edici olabilir. Tabii tüm bunların dışında aralarında ki aşkın olması halinde oluşacak bağın daha sağlam olması da büyük bir ihtimaldir. Yani, Kova ve Akrep ya tam olarak birbirlerini hırpalar ya da aralarında uyumlu bir aşk söz konusu olur. Bunu tamamen zaman göstereceği için ilk aşamalarda net bir karara varamaz her ikisi de birbirleri hakkında.

Akrep burcu, burçlar dünyasının en kıskanç burçlarından biridir. Ayrıca karşısından hep bir şeyler bekleyen, oldukça talepkar konumdadır ve zaman zaman egosu onun için bazı şeylerin önüne geçebilir. Kova da en az egosu yüksek ve kendine güvenen, özgüvenli bir burç olduğu için, bu ikili başlangıçta birbirlerine çekileceklerdir. Ancak bu ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği ise tamamen ikisinin elindedir. Akrep burcu, kendisi oldukça kıskanç bir burç olduğu için, yönetebileceği ve söz geçirebileceği burçlarla daha iyi anlaşır. Bu durumda söz geçirmek için kova burcu pek de doğru bir seçim olmayacaktır. Kova burcu sınırlandırıldığı ve kısıtlandığını hissettiğinde, olduğu yerden hızla uzaklaşabilir ve bu ilişki de başlamadan bitebilir.

Akrep burcunun tutkusu ve duygusallığı kendi içindedir ve bunu dışarı vurması için karşısındaki insana gerçekten güvenmesi gerekir. Kova burcuna buradan büyük iş düşüyor. O, akrebin ihtiyaç duyduğu güveni ve sadakati gösterebilirse, bu ilişki zaman için mutlu bir beraberliğe dönüşebilir.


Yazımızı paylaşın:

Yorum yapın:
DMCA.com Protection Status