Balık ve Balık Burç Uyumu

balik

Bir balık burcu, diğer bir balık burcu ile duygusal açıdan oldukça uyumludur. Nitekim hayal gücü geniş olan ve manevi açıdan bakıldığı zaman dünyaya çok zengin bir açıdan yaklaşabilen balıkların, duygusal yönden aralarında pek bir sorun yaşanmaz. Balık burçları arasında ki sorunlar genelde maddi nedenlere bağlıdır. Aşırı derecede manevi yönü güçlü olan ve duygusal tarafına daha çok önem veren balıklar, para kazanmayı ya da genel olarak maddi durumları pek fazla önemsemez.

Oysa ki iki balık burcunun evlenmesi, çocuk yapması gibi durumlar sonrasında bu yaklaşımların biraz düzenlenmesi gerekir. Eğer bunu düzeltebilen ve maddi açıdan gerekli olan sorumluluğu alabilen balık çiftleri olur ise ilişkileri her açıdan çok daha mükemmel bir hâl alır. Unutmayın, sislerin ve gazların yöneticisi olan Neptün, balıkların da yöneticisi konumundadır. Bu nedenle en azından taraflardan birinin düzene ve maddiyata önem veren bir yöne girmesi, ilişkinin yönünü olumlu olarak değiştirecektir.

Balıklar için hayır yapmak ve arada yalnız kalmak çok önemlidir. İkinizin de balık olması, birbirinize karşı daha çok anlayış göstermenize neden olacaktır ve yalnız kalmak istediğiniz de sorun yaşamadan kendi iç dünyanıza çekilme şansını bulacaksınızdır. Üstelik hayır işlerini seviyor olmanız çeşitli hayır kurumlarına ufak da olsa bağışlar yaparak manevi yönden kendinizi rahatlatmanıza yardımcı olmaktadır ki bu da balıklar arasında ki uyumu, bağı daha da güçlendirmektedir.

Her ikisi de su grubuna mensup balık ve balık burcu ilişkisi, gelecek için de umut vadediyor. Bu ilişki, ya iyidir ya kötü. Ortada bir yerde durduğunu görmek oldukça zordur. Bu ikilinin birbirlerini cesaretlendirmesi gerekir ve birinin daha baskın karakterde olması gerekir. Yoksa bu ilişkide günde 10 kere kavga çıktığını, hep yanlış anlaşılmaların olduğunu görebilirsiniz. Eğer bir balık burcuysanız ve karşınızda diğer bir balık burcu varsa, bu ilişkide her ikinize de büyük iş düştüğünü söyleyebiliriz. Balık burcunun sezgileri oldukça kuvvetlidir. Bu durumda da balık ve balık burçları, birbirlerini konuşmadan da anlayabilirler. Sadece gözlerle bile anlaşmaları, bu ilişkiyi çok daha seksi yapacaktır.

Balık burcu, romantik ve tutkuludur. Bu da yatakta da mutlu ve aktif olacaklarını gösterir. Romantizmden hoşlanan ve yatakta da bunu yansıtan balık ve balık ikilisinin ilişkisi, evlilikle de sonuçlanabilir. Güven ve sadakat sorunu olmadığı sürece, bu ilişki iyi yöne gidecektir. Aşta %70 oranında umut vaat eden balık ve balık ikilisi, iş hayatında anlaşmakta ise bir hayli zorlanırlar.

Balık ve Kova Burç Uyumu

kova

Kova burçlarının en kötü özelliklerinden biri çabuk vazgeçmeleri ve sıkılıyor olmalarıdır. Ne yazık ki bir Kova burcunun Balık burcu ile arasındaki en büyük sorunda Kovanın bu özelliği olmaktadır. Nitekim oldukça romantik ve duygusal bir yapısı bulunan Balıkların bu özelliği ilk aşamada Kova burcu için çok cazip ve etkileyici gelir. Fakat bir süre sonra Balıkların bu duygusal yanı, Kovalar için sıkıcı bir hâl almaya başla.

Tabii ilk aşamada Kova burcunun etkilenmiş olması nedeni ile Balık burcunu da etkisi altına almış olması, bu özelliğinin gün yüzüne çıkması ile tamamen değişir. Artık Balık burcu, Kovanın tam olarak nasıl bir yapıda olduğunu bilir ve aradaki sorunlar karşılıklı olarak gün yüzüne çıkmaya başlar. Bu nedenle Balık ve Kova burcu arasındaki en temel noktanın Kova burcunun çabuk sıkılıyor olması olduğunu açıkça söyleyebiliriz. Eğer sizde bir Kova burcu iseniz ve bir Balık burcundan etkilendi iseniz, hayatınızın devamında elde ettiğiniz mutluluğu kaybetmemek adına ilerleyen süreçte kendinizi dizginlemenizi şiddetle öneririz.

Balık ve kova burcu ilişkisi,  zıtlıkların uyumu da olabilir, başlamadan biten bir ilişki de olabilir. Balık ve kova burçları, birbirlerinden farklı karakterlere sahiptir. Özgür ruhu ile tanıdığımız kova burcu, özgürlüğünü her şeyin önünde tutar. Onun kendi karakterine büyük saygısı vardır ve kolay kolay başka birinin egemenliği altına giremez. Çünkü bir şekilde kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğrenmiştir ve ikili ilişkilerde bir hayli zorlanır. Balık burcu ise duygusal, romantik ve uzun ilişkilerin insanıdır. Balık burcu, eğlenmeyi ve gezmeyi sever ama bunu partneri ile yapmak ister. Kova ise partnerine olduğu kadar arkadaşlarına da vakit ayırır ve onun bu huyları, balığın ihmal edildiğini düşünmesine neden olabilir.

Kova ve balık ikilisi, bu ilişki için fedakarlık yapmalıdır. Kova özgürlüğüne olan düşkünlüğünün yerini, balık burcuna olan hayranlığını koyabilirse, o zaman balık da türlü fedakarlıklarla kova burcuna ayak uydurmaya çalışacaktır. Her ikisi de yaratıcı ve hayal gücü geniş insanlar oldukları için, balık ve kova ikilisi yatakta oldukça mutlu olabilirler. Farklı fanteziler, bu ilişkiyi ayakta tutacaktır.

Balık ve Oğlak Burç Uyumu

balik

Balık burcu ve Oğlak burcu, birbirlerine yeni değerler katarak ilişkilerini geliştirebilecek nadir burçlardan ikisidir. Özellikle Oğlak burcunda olan sağduyu, güven gibi özellikler ilişkiye büyük bir katkı sağlayacaktır. Tüm bunların yanı sıra, Balıklar sürekli olarak arzuladığı ama bir türlü başarılı olamadığı uzun vadeli projeler geliştirme, uzun vadeli hareket etme özelliklerini de gene Oğlak burcunda görmektedir ki buda aralarındaki bağı bir kat daha arttırmaktadır.

Bu doğrultuda Balık ve Oğlak burcuna baktığımız vakit, Balıkların fedakârlık konusunda öğretilerinin olabileceğini, Oğlakların ise başarı gibi konularda öğretilerinin olabileceğini görebiliyoruz. Eğer bu iki burç birbirleri ile uyum sağlayarak, bu tür konularda aralarında ki bağı bir üst seviyeye taşımayı başarırlarsa, ilişkileri her açıdan daha sağlam bir temele oturacaktır. Tabii her şey iyi gitmeyecektir… Örneğin Oğlak burcunun sahip olduğu aşırı düzen, hesapçı özellikler belli dönemlerde oldukça kırılgan olan Balıkların üzülmesine neden olabilir. Hatta bu durum aralarında ciddi sorunların dahi oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle aralarında ki hassas ilişkiyi ve kişisel özelliklerini dengeli bir şekilde tutmak özellikle Oğlaklar için çok önemlidir.

Oğlak, dışarıdan soğuk görünen, cool tavırları ile dikkat çeken ve her daim insanları etkilemeyi başarabilen bir burçtur. Ancak dışarıdan soğuk görüntüsü, karşısındaki insanı korkutup kaçırabilir. Balık burcunun yumuşak ve güvenilir tavırları, oğlak burcunun da zamanla çözülmesi ve ideal bir partner haline gelmesini sağlayabilir. Bu noktada oğlak burcunun içini göstermesi için balık burcuna da büyük iş düşüyor.

Çaba sarf etmesi ve daha disiplinli olması gereken taraf balıktır. Oğlak burcu duygusal gibi  görünür, öyledir de. Ama onun içinde bitmek bilmeyen bir enerji de yatar. Yani balık burcunun fazla duygusal ve romantik olması, oğlak burcunu başlangıçta korkutabilir. İlişkinin ilerleyen zamanlarında heyecan gerekecektir ve bu noktada ikilinin cinsel uyumu ve dışarıda vakit geçiriyor olmaları da oldukça önemli. Aksi halde oğlak burcu daha eğlenceli bir ilişki için balık burcu ile olan ilişkisinin sonlandırmasına neden olabilir. Aşk hayatında bu ikilinin mutlu olma ihtimali %70 civarındadır. İyi bir arkadaş olacakları için bu oran arkadaşlık ilişkilerinde daha da artacaktır.

Balık ve Yay Burç Uyumu

balik

Yay burcu ve Balık burcu arasındaki ilişki her zaman oldukça hareketli bir yapıda ilerleyecektir. Nitekim her iki burcundan birbiri ile ortak düşüncelere sahip oldukları çok konu bulunmaktadır. Bu ortak konular ve ortak özellikler hem onlar arasında ki ilişkiyi güçlendirmekte, hem de daha uyumlu bir çift olmalarını sağlamaktadır. Aslında tüm bu ortak noktaların temelinde iki tarafında aşırı merak ve aynı zamanda huzursuzluk içerisinde olmalarıdır. Bu nedenle sürekli bir öğrenme, araştırma isteği vardır.

Fakat her zaman huzursuz bir yanlarının olması ise bazen aralarında sorunların oluşmasına neden olmaktadır. Bu konuda en çok zararı ise genelde Balık burcu görür. Malum Balık burçları Yaylara göre çok daha narin ve kırılgan yapıdadırlar. Bu nedenle Yay burcunun huzursuz olduğu dönemlerde yapacağı bazı hareketler, Balığın kırılmasına neden olabilmektedir. Lakin bu sorunlar her zaman ufak sorunlar olarak kalır genel olarak baktığımız vakit. Zira Balıkların hassas ve hayal gücü konusunda zengin olmaları Yay burçlarının, Yayların ise enerji dolu, iyimser olmaları Balıkların en sevdiği özelliklerdir. Bu özellikler onların arasındaki dengeyi tutmaktadır.

Balık ve yay burcu beraberliği,  oldukça hareketli bir birliktelik olacaktır. Yay burcu, özgürlüğüne düşkün, balık burcu ise duygusaldır. İkilinin aralarındaki tek büyük problem de bu olacak gibi görünüyor. Eğer yay burcu ve balık burcu ikilisi bazı şeylerden fedakarlık yapabilirse, o zaman bu ilişki umut veriyor. Aşk hayatında %50’nin üzerinde başarılı olma şansları var. Uyumlu olmaları için farklılıkların göze batmaması gerekiyor. Bu durumda da bu iki farklı karakterin birbirlerinin hayatına saygı duyması gerekiyor.

Balık burcu duygusal ve romantiktir. Romantizme biraz uzak bir burç olan yay ise romantizmi ve tutkuyu balık ile tanıyabilir. Balık burcu kadını ve yay burcu erkeği burç uyumu iyidir. Çünkü kadının duygusal olması, erkeği cezbedecektir. Ancak aynı şeyi yay burcu kadını ve balık burcu erkeği için söylemek mümkün olmayabilir. Hareketli bir kadının romantik, sakin ve duygusal bir erkek ile anlaşması zaman zaman bazı zorlukları da beraberinde getirebilir. Çünkü ikilinin olaylara bakış açısı birbirinden farklı olduğu için, zaman içinde birbirlerinden soğumaları mümkün olabilir.

 

Balık ve Akrep Burç Uyumu

balik

Burçlar arasında romantizmi en iyi şekilde yaşayabilen, bu konuda en uyumlu olan çiftlerden biridir Balık burcu ve Akrep burcu. Aralarında genelde ilişkiyi yapan kısım Balık burcu olur. Bunun en temel nedeni ise, Akreplerin sahip olduğu derin ve duyarlı yapılarıdır. Üstelik oldukça kararlı olmaları da bu özelliklere eklenince Balıklar için sahip olamadıkları temel özellikleri bir arada görmek mümkün hale gelir. Böyle olunca da aradaki ilişkiyi temelden sağlam bir şekilde kurmak için her türlü çalışmayı yapar Balık burcu.

Tabii balıklardaki sezgisel ve hayalperest özellikler ise Akrepler için uyumlu bir özellik olarak görülür. Böylelikle aralarında ki bağ karşılıklı bir uyum ile başlayabilir. Peki, Balık burcu ve Akrep burcu arasında hiç sorun olmaz mı? Tabii ki olur. Hemde o kadar şiddetli olabilir ki, bu konuda iki tarafında çok dikkatli olması gerekir. Başta dediğimiz gibi, aralarında ki romantizm ve karşılıklı uyum fazla olacağı için, birbirlerini tam olarak tanımaları çok büyük bir öneme sahiptir. Eğer bir taraf bile kendini kapatır, tam olarak ifade etmez ise aralarında ufak sorunlar hemen başlar. Eğer bu devam eder ve her iki taraf da kendisini açıkça ilişkide ortaya koymaz ise ciddi sorunlar söz konusu olmaya başlar.

Akrep burcu, burçlar dünyasının en tutkulu ve en çekici insanlarının mensup olduğu burçtur. Bu nedenle akrep burçları girdikleri ortamda dikkat çekmekte hiç zorlanmazlar. Onların delici ve cezbedici bakışları, karşılarındaki insanı elde etme ve etkileme konusundaki en güçlü silahlarıdır. İşte balık burcunun akrep burcundan etkilenmesi de onu gördüğü anda başlayacaktır. Balık burcu, romantik, duygusal ve tutkuludur. Bu durumda da mantıksal kişilerle pek anlaşamaz. Akrep burcu ise tutkusu ve duygusal iç dünyası ile tanınır.

Her ne kadar o duygusal dünyasını herkese göstermekten hoşlanmasa da, güvendiği insan ve aşık olduğu insan o dünyada kendini bulacaktır. Balık burcuna bu ilişkide büyük iş düşüyor. Çünkü akrep burcu için güvenme mevzusu çok zordur. Bir insana güvenmesi için, o insana gerçekten güvenmesi gerekir. Akrep sözde güvenmez ve birine güvenmiyorsa, kendini ona göstermez. Bu durumda da ilişki yüzeysel başlar ve yine yüzeysel biter. Eğer balık, sadakatini ona gösterebilirse, akrep burcunun güvenini kazanabilirse, bu ilişki iyi bir aşk ilişkisine dönüşecektir. Akrep ve balık ikilisi aşk hayatında %60 uyumlu gibi görünüyor.

 

Balık ve Terazi Burç Uyumu

balik

Balık burcu ve Terazi burcu arasında oldukça naif, hassas bir ilişki yaşanır genelde. İki burcundan hayata bakış açılarının benzer olması, güzellikleri sevmeleri, zevkli bir yapıda olmaları mutlu bir birliktelik yaşanmasına zemin hazırlayabilmektedir. Bu zeminin hazırlık sürecinde, yani ilişkinin oturması ve tam olarak rayına girmesi sürecinde genelde sorunlar Terazi burcu kaynaklı olabilir.

Zira Teraziler için her zaman mantık çok daha ön plânda yer alır. Bu nedenle öncü kimliklerini gün yüzüne çıkarmaları, girişimci ruhlarını hissettirmeleri ve aşktan daha çok mantıklarını kullanmaları ilişki içerisinde sorunlarında oluşmasına neden olabilir, tam olarak ilişki sağlam bir zemine oturma konusunda sorun yaşayabilir. Balık ise ne kadar mantıklı olursa olsun, bunu bir türlü dışa vuramaz. Bu nedenle fırsatları değerlendirme konusunda hep geri plânda kalır ve fedakarlık yapmaktan çekinmez. Özellikle de her iki burcun sosyal bir burç olduğunu düşünürsek, bir tarafın fedakar, diğer tarafın girişimci bir ruha sahip olması problemlere zemin hazırlayacaktır. Eğer bu özellikler dizginlenebilirse uyumlu bir çift olmakta kaçınılmaz olacaktır.

Dengeli ve adil bir burç olan terazi burcu, aradığı hassasiyeti ve güveni balık burcunda bulabilir. Güzele ve güzel olan her şeye karşı ilgi duyan bu iki burç da birbirlerine karşı çok sadık olabilirler. Başlarda biraz zorlu olan bu ilişki, aşk ilişkisinde %50’nin altında bir başarı elde edebilirler. Ama tabi bu tamamen aralarındaki güven ve aşka da bağlı. Eğer her iki taraf da bu aşk için çaba sarf ederlerse, birbirlerine olan etkileşimleri ilerleyen zamanlarda çok daha ciddi bir beraberliğe dönüşebilir. Bu ikilinin ortak kararlar alması zaman zaman zor olabilir. Farklı duyguları bunların zıtlaşmasına neden olsa da, birbirlerine karşı anlayış göstermeleri durumu değiştirecektir.

Balık, çok çabuk etkilenir ve kolay üzülebilir. Bu durumda da yanlış anlaşılmalar balık burcunun üzülmesine neden olabilir. Ama karşısındakine karşı oldukça hassas olan terazi burcu için balık burcunu bu durumlarda alttan almak çok da zor olmayacaktır. Beraberliğin uzun sürmesi ise tamamen bu ikilinin ellerinde. Zira başlarda birbirleri için kusursuz birer partner olmayacaklar.

Balık ve Başak Burç Uyumu

balik

Balık burcu ve başak burcu arasında her ne kadar benzer özellikler olsa da, genel hatları ile oldukça zıt iki burç olduklarını açıkça söyleyebiliriz. Bu nedenle mutlu olmaları ve aralarında bir ilişki olması için her şey ne kadar sorumluluk alabildiklerine bağlıdır. Eğer zıt özelliklerini geri plâna atabilirler, daha çok birbirlerini tamamlayan bireyler olmayı başarırlar ise uzun süreli bir mutluluk onları bekliyor. Özellikle Balık burcu için bir Başak ile birlikte olmak çok zordur. Nitekim zıt burç olması nedeni ile kendisinde görmek istemediği çoğu özelliği Başak burcuna yansıtabilir.

İki burç arasındaki en büyük benzerlik ve aynı zamanda en kötü özellik ise sürekli devam eden bir arayışın içerisinde olmalarıdır. Bu arayış, onların zaman içerisinde birbirlerinden soğumasına ya da daha iyi bir ilişki adına aralarında ki bağı sonlandırmalarına neden olabilir. Bu nedenle tamamen birlikte hareket etmeleri gerekmektedir. Eğer birlikte hareket etmez ve kişisel özelliklerin daha baskın olmasına izin verirlerse, kişisel duyguları geri plânda kalacaktır. Unutmayın, sizin için önemli olan tek şey aranızda ki bağı korumak adına özelliklerinizi geri plâna atmak olmalıdır.

Başak burcu, hasat zamanında dünyaya gelmiştir. Bu da onun bu denli çalışkan oluşunun kanıtlarından biridir. Başak burcuna mensup kişilerin hemen hepsi iş hayatında oldukça başarılı ve hırslılardır. Onlar iyi bir aile insanı olabilirler çünkü kazandıkları parayı ailelerine harcamaktan hiç çekinmezler. Balık burcu da en az başak burcu kadar evine ve ailesine bağlıdır. Ama balık burcunun başak kadar çalışkan olduğunu söyleyemeyebiliriz. Çalışkan olsa bile başağın bu fazla hırsını anlamakta zorlanabilir. Başak burcu mantıklıdır ve duyguları yerini mantığını kullanır. Balık için ise duyguları birçok şeyin önünde gelir.

Güven bu ilişkide oldukça önemlidir. Her ikisi de güvenilir burçlardır ve sadakate önem verirler. Bu ikili, başlangıçta birbirlerine karşı sorumluluklarını yerine getirir ve birbirlerinin güvenini kazanabilirlerse, o zaman bu ilişki ilerleyen dönemlerde büyük bir aşka da dönüşebilir. Balık kendi hayal dünyasının içinde yaşadığı için, başak burcuna karşı fedakar ve güvenilir olmalıdır. Pek çok konuda doğru seçimler yapan başak burcu da balığın hak ettiği saygıyı ve sevgiyi göstermelidir. Arkadaşlık ilişkilerinde pek de başarılı olmayan balık ve başak burcu ikilisi, aşk ilişkilerinde daha çok umut vaat ediyor.

Balık ve Aslan Burç Uyumu

balik

Balık burcu ve Aslan burcu, birbirlerine her açıdan oldukça uzak, farklı olan burçlardır. Bu iki burcun bir araya gelme olasılığı bazen imkânsız, bazen çok mümkün olabilir. Bu durumu tamamen aralarında ki ilişki ve birbirlerine karşı olan yaklaşımları belirlemektedir. Nitekim olaya Balık burcu açısından baktığımız zaman, Aslan burcunda olan güç, kararlı yapı gibi temel taşlar Balıkların kendilerinde olmasını istedikleri özelliklerdir bu nedenle çok etkilenirler.

Aslan ise her zaman güçlü bir yapıda olduğu gibi, bu tür ilişki durumlarında tüm yapıcı unsur Balık burcu olur. Aslanlarında her ne kadar olumlu yaklaşımları ve katkıları olsa da, her zaman en büyük yapıcı Balık burcudur. Bu nedenle de bir Aslan ve Balık arasındaki ilişkinin temelleri her zaman Balıklara göre şekillenir. Eğer balıklar, Aslanın gücü karşısında çabuk kırılmaz, bu konuda alıngan olmaz ve bu gücü kabul ederlerse ilişkileri muazzam olabilir. Aksi halde dediğimiz gibi imkânsız da olabilir.

Balık burcuna mensup kişiler, genellikle sakin yapılarıyla dikkat çekerler. Onlar dışarıda eğlenmektense, evinde oturup film izlemeyi tercih ederler. Güçlü ve baskın karakterli aslan burcu ise evine bağlı olduğu kadar eğlence hayatına da düşkündür. Lüks zevkleri, lüks yaşamayı sevmesi ve lüks ortamlara girmesi aslan burcunun en belirgin özelliklerinden biridir. O evde oturmayı da sever, dışarı da arkadaşlarıyla olmayı da. Balık burcu ise dışarıda oturmaktansa evinde dinlenmeyi, kitap okumayı tercih eder. Bu da zaman zaman ikilinin anlaşmazlığa girmesine neden olabilir.

Balık burcu, romantik ilişkilerin insanıdır. Duygularının yönettiği bu burcun insanları, mantığıyla hareket eden aslan burcu kişilerine her daim hayrandır. Onların o cool tavırları ve çalışkanlığına hayran olur, kısa sürede aşık olabilirler.. Aslan ise birçok burçta bulamadığı sadakati, romantizmi ve tutkuyu balık burcunda bulabilir. Bu da balık burcunu onun gözünde zaman zaman vazgeçilmez kılacaktır.  Bu ilişki aşkta %70 oranında başarı gösteriyor. Tabi bu oranı yükseltmek ve huzurlu, eğlenceli ve mutlu bir ilişki yaşamak da tamamen onların ellerinde. Bize göre aslan ve balık ikilisi iyi bir ikili olacaktır.

Balık ve Yengeç Burç Uyumu

balik

Balık burcu için Yengeç burcu her zaman samimi gelmiştir. Zira Yengeçlerde tıpkı Balıklar gibi oldukça hassas ve narin bir kişilik izlenimi bırakırlar çevrelerinde. Oldukça sessiz ve sakin görüntüleri olması, Balıkların Yengeçlere karşı duyduğu ilgiyi arttırır. Lakin durum tam olarak böyle değildir. Yengeçler her ne kadar hassas bir yapıda görünseler de, öncü ruhlarının onları tanıdıkça daha baskın olduğunu görebilirsiniz.

Öyle ki, bir Balık ve Yengeç arasındaki ilişkide genel olarak Yengeçler daha baskın olur, öncü özellikleri sayesinde sizlere dilediklerini yaptırma yeteneğini siz hissetmeden kullanırlar. Bu özelliği, sizin bir çok yeniliğe adım atmanızı da sağlayacaktır. Gerek aşk hayatınızda, gerek normal hayatınızda daha yenilikçi arayışlar içerisine girmeniz, zamanla birbirinize çok daha bağlı bir hale gelmenize, aranızdaki aşkın ve romantizmin artmasına olanak tanıyacaktır. Tabii bu denli yoğun hisler, zaman içerisinde karşılıklı olarak içe kapanmaya da neden olabileceği için her zaman dengeleri iyi tutmanız gerektiğini de unutmamanızı belirtmek isteriz.

Hem yengeç hem de balık burcunu burçlar dünyasının en duygusal burçları ilan edebiliriz. Ama yengeçler için balıklara göre daha analitik, daha mantıksal diyebiliriz. Balık burcuna mensup kişiler bu dünyaya sanki duyguları için gönderilmişlerdir. Söylenen en ufak bir yanlış söz bile kalplerini kırmaya yetebilir. Yengeç bile bazen onu anlamakta, ona uyum sağlamakta zorlanabilir. Ancak yine de balık ve yengeç burçları aşk ilişkisi için birçok birlikteliğe göre daha uyumlu olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü bu ikilinin hayata bakış açıları ve hayattan beklentileri hemen hemen aynıdır. Bu noktada birbirlerini anlamakta da zorlanmayacaklardır.

Aşk hayatında %90 oranında başarılı olacakları gözüyle bakılır. Çünkü balık burcu da yengeç burcu da evine ve ailesine bağlı burçlardır. Yani bu ikilinin aile kurmaları da kaçınılmazdır. İkili, birlikte geçirdikleri mutlu ve eğlenceli zamanları evlilik cüzdanı ile taçlandırabilir. Normal hayatta iyi bir arkadaş, aşkta ise iyi birer sevgili olurlar. Bu romantik ve duygusal çift, yatakta da en az günlük hayatta olduğu kadar uyumludur.Duygusallığı sonuna kadar yaşayan bu ikili, cinsellikte de iyi bir uyum yakalarlar.

Balık ve İkizler Burç Uyumu

balikİkizler, dışarıdan bakıldığı zaman Balık burcu için oldukça heyecan verici gözükebilir. Lakin temelde Balık burcunu en çok yoran burçtur İkizler. Hatta Balık burcu ve İkizler burcu arasındaki bağı bir test olarak dahi görebilirsiniz. Peki, neden böyledir? Bildiğiniz gibi Balık burcu çok değişken ve hassas bir yapıya sahiptir. İkizler ise, Balıklara göre çok daha değişken bir yapıya sahip olduğu için bu çiftler pek fazla aralarında ki bağı oturtamazlar. Zira sürekli olarak değişken bir düşünce yapıları vardır.

Öyle ki, Balık burcu her ne kadar kendisini dizginlemeyi başarıp fedakarlıklar yapsa da, İkizler burcu için bu pek mümkün değildir. Bu nedenle duygusal açıdan ve genel yaşamı açısından değişken yapısına yenik düşen İkizler, bir süre sonra Balık burcunu yarı yolda dahi bırakabilir. Zaten Balık burcunun İkizler burcundan en çok etkilendiği yanı muzip, eğlenceli tarafıdır. Nitekim bu muzip yön ilişkinin devam etmesinde pek etkili olmaz. Bu nedenle Balık burcu fedakarlıklarına devam ederek belki var olan ilişkiyi ayakta tutabilir.

Balık burcu ve ikizler burcu birlikteliğinde, en çok yorulan taraf muhtemelen balık olacaktır. İkizlerin oldukça hareketli bir yapısı vardır ve onun bu yapısı balığın yorulmasına neden olabilir. Çünkü balık, kendine ve ailesine vakit ayırmaktan çok hoşlanırken ikizler için eğlenmek ve arkadaşları ile vakit geçirmek daha önemli olabilir. İkizler burcu pek ilişkiler insanı değildir. Onu bu tavrı da balığın üzülmesine ve değer verilmediğini düşünmesine neden olabilir. Balık ve ikizler burcu birlikteliği pek de uyumlu bir birliktelik olmayacaktır. Ama tabi istisnalar da yok değildir. Her iki taraf da birbirlerine verdiği değeri çeşitli fedakarlıklar yaparak gösterebilirlerse, bu ilişki için de umut var demektir.

Arkadaşlıkta daha iyi bir ikili olacaklarını söyleyebiliriz. İkizlerin bu denli eğlenceli olması, balığın da hoşuna gider ve ona uyum sağlamaya başlar. Aşk hayatına baktığımızda ise yine şaşıran taraf balık olacaktır. İkizlerin nasıl bu kadar hareketli olduğuna şaşırabilir. Eğer o da ona uyum sağlayabilirse, o zaman zamanla ciddi bir beraberlik yolunda ilerleyebilirler demektir.

Balık ve Boğa Burç Uyumu

balik

Balık burcunun aşk konusunda en şanslı olduğu burçtur Boğa burcu. Bildiğiniz gibi Boğa burcunun en temel özellikleri arasında; ayaklarını yere sağlam basması, ilişkilerinde uzun vadeli düşünüyor olması ve güven kavramına büyük önem veriyor olması gelmektedir. Bu temel özellikler, bir Balık burcunun aradığı en temel özelliklerdir ve hepsi Boğa’da bir araya gelmiştir. Malum Balık burcunun hassas olması, karşısında ki insanın görevlerini çok daha arttırmaktadır.

Boğa, bu görevleri en iyi şekilde yapabilen nadir karşı burçlardan biridir. Tabii en önemlisi Boğa burcunun güzellikleri görmesi ve bu güzelliklere uyum sağlamasıdır. Böylelikle hassas balık burcu için romantizm açısından istediği her şeyi Boğa’da bulması mümkün olmaktadır. Bazıları şimdiden “peki hiç kavga etmezler mi?” Diye sorabilir. Buna büyük bir çoğunlukla “hayır, etmezler” diyebiliriz. Nitekim Boğa burcu da, Balık burcu da kavgadan, bağrışmalardan ya da benzeri durumlardan uzak durmayı seven yapılara sahiptirler. Daha dingin ve aşk dolu bir yaşam onların için idealdir. Bu nedenle de ideallerini yaşamak adına kavgadan uzak durmaya özen gösterirler.

Balık ve boğa birlikteliği, her iki taraf için de olumlu bir birlikteliktir. Boğa ve balık ikilisinin hayata bakış açıları ve hayattan beklentileri benzerdir. Bu durumda da boğa burcu birçok burçta bulamadığı sakinliği, kararlılığı balık burcunda bulabilir. Balık sadık ve güvenilirdir. Onun bu sadakati, daha ilişkinin başında boğanın dikkatini çekecektir. Balık burcu, boğa burcu için burçlar dünyasında en iyi seçimlerden biri olacaktır. Boğa, karşısında da tıpkı kendi gibi ayakları yere sağlam basan birini arar. Balığın bu denli duygusal ama bir o kadar da kendine güvenen yapısı, boğanın ilk anda ondan etkilenmesini sağlayacaktır.

Balık ve boğa birlikteliğinde, hoş bir uyum vardır. Onların bu uyumu, etraflarındaki insanların da hemen dikkatini çeker. Hassas ve yumuşak yapılı bir karaktere sahip olan balık burcu, aradığı aşk ve güveni boğa burcunda bulacaktır. Diğer ilişkilerinde yorulan taraf hem balık oluyordu, bu kez boğa ile romantik ve tutkulu bir aşka yelken açmak, ona da iyi gelecektir.

 

Balık ve Koç Burç Uyumu

balik

Balık burcu için oldukça zorlu olan birlikteliklerden biridir Koç burcu ile yaşadıkları. Aslında Balık hassas ve anlayışlı, fedakar yapısı ile bu ilişkide biraz huzuru bulabilir. Lakin aynı durum Koçlar için geçerli değildir. Onlar, beraberlik süresince genel olarak huzursuz bir yapıda olurlar. Koçların diğer burçlara göre daha enerjik oluşu, yeni deneyimlere karşı daha hevesli olmaları her zaman Balıkların dikkatini çekmiştir.

Fakat Koç burçlarının en kötü özelliği olan kendini düşünme yapıları beraberlik içerisinde çok büyük sorunlara neden olur. Çünkü Koş burcu her zaman ilişkinin yöneticisi vasfına sahip olmak. Bu nedenle aslında tüm yön verici taraf Balık burcu olur. Eğer Balık gerçekten Koç burcundan etkilenmiş ise, onun bu yönetici olma, ön plâna geçme isteklerine karşı biraz daha hassas olabilir her zamanki gibi fedakarlık yapabilir. Fakat balıklar bu konuda biraz alttan alan bir yapıda olmazlar ise, aralarında ki ilişki zaman içerisinde ciddi çatlaklara sahip olabilir ki buda bir süre sonra ilişkinin tamamen bitmesine neden olacak olayların zeminini hazırlar.

Koç, liderliklerin insanıdır. Zaman zaman oldukça hareketli bir hayatı olabilir. Balık ise daha sakin bir hayattan hoşlanır. Bu durumda da koç ve balık birlikteliği çok da kolay olmayacaktır. Başlangıçta birbirini anlamakta oldukça zorlanan bu ikili, bu beraberlikte kendilerini çok da huzurlu hissetmeyebilirler. Koç burcu mantıksal yapısı ve analitik düşünceleri ile ilişkilerde oldukça kırılgan ve hassas olan balığı anlamakta zorlanmasına neden olabilir. Balık, duygularını çok derin yaşar. Merhametli ve düşünmeye oldukça açık olan balık burcu da koç burcu ile uyum sağlamakta bir hayli zorlanabilir. Bu ilişkinin aşkta %50 şansı vardır. Yani bu ilişki ya olacak ya da başlamadan hazin sona ulaşacaktır.

Balık burcu, genellikle ilişkilerinde çok çabuk kapılan ve daha en başta hayal kurmaya başlayan taraftır. Onun bu derin yapısına anlam veremeyen koç burcu kişisi, daha en başta vazgeçmeyi de deneyebilir, kalıp mücadele etmeyi de. Çünkü bu romantik burcun tutkulu yapısı da karşısındaki insanı kendine aşık etmesine de yetebilir.