Akrep ve Balık Burç Uyumu

akrepBurçlar dünyasının en tutkulu burçlarından birisi olan akrep burcu, dışarıdan vurdumduymaz ve çapkın görüntüsünün altında, aslında çok duygusal bir burçtur. Tabi o, bu duygusallığını herkese göstermez. Ancak karşısındaki balık gibi hassas ve duygusal bir burç olunca, o da bu ilişkiye değer verebilir. Balık, gelişmiş bir ruha sahiptir, onun bu tutumu akrep için oldukça etkileyicidir. Akrep burcu, yatakta da inanılmaz bir burçtur. Bu, balık burcunun ondan vazgeçmemesini sağlayacaktır. Bu ikili, harika bir ilişki yaşayabilir. Akrep ve balık burç uyumu bizden tam not alıyor. Bu ilişkideki tek sorun, akrep burcunun cinselliğe düşkünlüğü ve sürekli yeni maceralara atılması olabilir. Ancak balık, aklını kullanarak onu etkilemeyi başarırsa, akrebin sadakati ile uzun soluklu bir ilişki yaşayabilirler.

Balık burcuna mensup kişiler, genellikle yaşadığı sürece gerçek aşkı arama eğiliminde olurlar. Çünkü onlar gerçek ve sonsuz aşka, bir de romantizme inanırlar. Romantik komedi filmler, onların favori filmleridir. Sonu mutlu biten aşk hikayelerine bayılır, onlardan ders alırlar. Kalp ağrıları olsa da, hayata ve yeni aşklara her daim umutla bakmayı bilirler. Balık burçlarının aşka küstüğünü kolay kolay göremezsiniz. Onun romantizminden en çok etkilenen burçlar arasında ise akrep burcu vardır. Akrep burcu her daim sadece cinsellik düşkünü hovarda gibi görünür. Ama bu onun yanıltıcı ve sadece dışarıdan görünen yüzüdür.

Gerçekten aşık olduğunda, akrep burcundan daha sadık bir sevgili bulmak bir hayli zordur. Akrep burcu aşka ve sadakate büyük önem verir. Aşık olduğunda gözleri başka kimseyi görmez ve sevince yürekten severler. Sevdi mi vazgeçmeleri de bir hayli zordur. Balık burcu, aldatılmaktan nefret eder ve asla affetmez. Ama akrep burcunun doğasında sevdiği kişiyi aldatma gibi bir durum olmadığı için, bu ikilinin birbirlerine olan saygısı ve güveni de kolay kolay bitmez. Balık burçları genellikle yalnız bir dünya kurarlar kendilerine. Bunu, dünyaya karşı savunma mekanizması olarak kurarlar. O dünyaya girmek için ise akrebin çaba sarf etmesi gerekir.

Akrep Burcu Erkeği ile Balık Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Balık burcu kadınının naif duruşu ve hayata karşı güçlü imajı, akrep erkeğini aşık etmeye yetecektir. Güce duyduğu sempati ile güçlü kadın arayışında olan akrep için ideal eşlerden birisi de balık kadını diyebiliriz. Cilveli bir aşık olan balık kadını aynı zamanda duygularını yoğun ve dışa dönük yaşayarak akrebin bu açlığını dindirecektir. Cinsellik her ikisinin de vazgeçilmezidir. Sevgiyi iliklerinde hisseden balık kadını için sadık bir partner olan akrep erkeği bu ilişkide evlilik için en sabırsız taraf olacaktır.

Akrep Burcu Kadını ile Balık Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Akrep ile balık burçları astrolojinin en net özelliklere sahip burçlarıdır. Birbirinin kopyası olan bu iki insan mükemmel çift tanımına aday gösterilebilir. İkisi de oldukça kıskanç ve tutkulu oldukları için ilişkileri de ateşli geçecektir. Balık erkeği duygusal olduğu kadar açık sözlüdür ve akrep kadını için güven veren bir erkek kadar çekici hiçbir şey olamaz. Cinsel yaşama düşkün olan partnerler bu burç uyumunda çoğu zaman yataktan bile çıkmak istemezler. Birbirleri ile geçirdikleri vakit onlar için her şeyden değerlidir.

Akrep ve Kova Burç Uyumu

akrepAkrep burcu, zeki insanlara hayrandır. Fazlasıyla zeki ve aklı başında olan bir kova da zekası ile akrebi etkilemeyi başarır. Bu ilişki çok uyumlu olmasa da, akrep ve kova burç uyumu bizden geçer not alıyor. Fazlasıyla kıskanç bir burç olan akrep, sevdiği kişiyi her an takip halindedir ve tam anlamıyla onun bir kafeste hissetmesine neden olabilir.

Bu, onun insanlara olan güvensizliğinden kaynaklanır. Kova, aklını kullanıp akrebin ona güven duymasını sağlayabilirse, mutlu bir beraberlikleri olabilir. Ancak akrep burcunun, kovanın oldukça özgür ruhlu bir burç olduğunu unutmaması gerekir. Bu ikili, kıskançlık konusunda zaman zaman ciddi sorunlar yaşayabilirler. Kova, kısıtlanmaya gelemez. Akrep, ona güvenirse, birlikte mutlu bir ilişki yaşayabilirler.

Kova burcu, hayatının her döneminde özgürlüğü için savaş verir. Tabi bu süre içinde en güzel aşkları ve sevgileri yaşamayı da ihmal etmez. Ama akrep ve kova burcunun anlaşması çok da kolay olmayacaktır. Bu ikilinin karakterleri birbirinden çok farklıdır. Akrep burcu kıskançtır ve bu noktada karşısındaki kişiyi yönetebilmek, güvende olduğundan emin olmak ister. Ama kova onun himayesinde, onun kafesinde yaşayabilecek sabrı göstermeyebilir. Bir kova burcu ile yaşamak çok eğlenceli olabilir ama tutkuları akrep burcunu oradan kaçırmak zorunda kalabilir.

Akrep burcu ile kova burcu çok çekişmeli bir birliktelik yaşayabilir. Her daim benim sözüm geçecek yarışına girebilirler. Bu yarıştan kimin galip geleceği ise önemlidir. Hangisi baskın çıkarsa, bu ilişkide de onun sözü geçecektir. Ama akrep burcu bu ilişkiden çok şey öğrenecek. Duyguları değil mantığı ile hareket eden kova burcu, akrep burcunun kafasını fazlasıyla karıştıracak gibi görünüyor. Bu ikili, tüm bunların yanında heyecan verici ve seksi bir birliktelik yaşayabilirler. Çünkü her ikisi de cinselliğe düşkün burçlardır.

Akrep Burcu Erkeği ile Kova Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep erkeği ile tutkulu bir aşk yaşayan Kova kadını aşkta aradığı her duyguyu tadacaktır. Coşkulu bir sevgi besleyen akrep erkeklerinin duyguları çok yoğun ve derindir. Sevdiği ve güvendiği takdirde partnerini kaybetmemek için ne gerekiyorsa yapar. Kova kadınının sükuneti akrep erkeğinin etkilendiği en büyük özelliktir. Bilge havasına tutularak aşık olduğu takdirde akrep erkeğinden daha tutkulu bir aşık düşünülemez. Yatak odasında tutku ise kova kadınından sorulur. Uzun soluklu ilişkilerin burcu olan bu iki burç evlilik ile taçlandırılacak bir aşka uygundur.

Akrep Burcu Kadını ile Kova Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Akrep ile kova arasındaki uyum genellikle kova burcunun fedakarlığı ve sabrı ile mümkündür. Zıt karakterli iki burcun mensubu olan çiftlerde tartışmalar kovanın sessizliği ile aşılabilir. tutkulu ve ateşli bir aşık olan akrep gerektiğinde can yakmaktan geri kalmayan dobralığı ile ilişkiyi yürütürken kova erkeği tartışmalardan her zaman uzak kalan sakin bir yapıdadır. Kıskançlık akreplerin genel özelliğidir ve bu uyumu yakaladıkları takdirde akrep burcu ile kova erkeğinin aşkı dillere destan olacaktır. Ev hayatına düşkün bu iki burç için cinsel yaşam doyumsuzdur.

Akrep ve Oğlak Burç Uyumu

akrepBurçlar dünyasında belki de akrebi en derinden etkileyebilecek bir burç varsa, o da oğlaktır. Oğlak burcunun kapalı bir kutu olduğunu bilmeyen yok. Dışarıdan buz gibi soğuk ancak içinde sıcacık biri yatak oğlaklar, akrep burcu ile tutkulu bir ilişki yaşayacaktır. Her ikisi de aşka ve cinselliğe büyük önem verirler. Ancak oğlaklar, akrep gibi bunu her önüne gelenle yaşamaz. Onun bu tutumu akrebi etkilemeye yetecektir. Akrepler, bakımlı insanlardan hoşlanır. Oğlak ise kendine bolca vakit ayırır ve güzellik kavramı onun için çok önemlidir, herkesin onu beğenmesini ister ve bunu başarır da. İşte onun bu çekiciliği de akrepte onu elde etme isteği uyandıracaktır. Akrep ve oğlak burç uyumu için biraz fedakarlıkla 10 üzerinden 8 verebiliriz!

Akrep burcu, genellikle hırslı bir yapıya sahiptir. Bu da elde edemediği şeye karşı büyük bir istek ve şevk duymasını sağlayacaktır. Oğlak burcu bu noktada onun aşık olabileceği bir yapıya sahiptir çünkü kolay elde edilebilir bir yapısı yoktur. Bu da, onun akrep burcunun elde etmek isteyeceği biri olmasını sağlayacak. Akrep burcu, sırf elde etmek için uğraşmaz, bu elde etme çabaları onun aslında karşısındaki kişiden ne kadar etkilendiğini gösterir.

Sıradan, cinsellik düşkünü ve nedense her zaman korkunç biriymiş gibi gösterilen akrep burcu, aslında hiç de öyle sığ ve basit bir insan değildir. Onun çok derin bir duygu dünyası vardır. Bazen en yakınları bile onun bu dünyasından bir haberdir, çünkü kolay kolay kimseye açılamaz. Genellikle de o dünyada kendi başına yaşar. O dünyaya girebilmeyi başaran ise muhtemelen bir oğlak burcu kişisi olacaktır. Akrep burcunun, Zodyak’ın en anlaşılmaz burcu olması, oğlağı en çok çeken şeylerden biridir. Çünkü o her zaman hayatını düzene oturtmuştur ve her şey berraktır. Bu karmaşık duygular, onun aşı akrep burcu ile tatmasını sağlayacaktır. Yatakta bu ikili için inanılmaz bir çekim olacağını söylemek de yanlış olmaz, her ikisi de birlikte yatakta çok uyumlu olacaklardır.

Akrep Burcu Erkeği ile Oğlak Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep ile Oğlak arasındaki ilişki astrolojinin en renkli ilişkilerindendir. Oğlak kadını şen şakrak halleri ile etkilediği akrep burcunu içeriden fethetmek zorundadır. Bir kale gibi soğuk ve vakur duruşu ile hiç heyecan duymuyor gibi görünen akrep aslında içinde kopan fırtınaları anlayacak bir partner ister. Cinsel hayata düşkün akrep erkeği oğlak kadınının cilveli hallerine tutulmuştur bir kere. Hareketli ve bağlayıcı bir cinsel yaşam yatak odalarını mabede çevirecektir. Her iki burç içinde zevk alınan aktivitelerden sıkılmak söz konusu değildir.

Akrep Burcu Kadını ile Oğlak Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Söyleyeceklerini hiç düşünmeden söyleyen Akrep kadını oldukça coşkuludur. Bazen kırıcı olsa da onun içindeki sevecen tarafı ancak bir oğlak görebilir. Oğlak erkeği duygusallığa son derece önem veren narin bir yapıdadır ve cinsel yaşama en az akrep kadını kadar önem verir. Ortak noktaları romantizm olan bu iki burcun uzun soluklu bir ilişki yaşaması için oğlak biraz fedakarlık yapması gerek. Çünkü kıskanç akrep kadınının baskısı sevdiği adama karşı herkesten fazladır. Sosyal yaşamda gözünü oğlak erkeğinden bir an olsun ayırmaz.

Akrep ve Yay Burç Uyumu

yayAkrep ve yay burç uyumu bizden vasat bir puan alıyor. Ancak yine de zıt kutupların birbirini çektiğini unutmamak lazım. Akrep ve yay birlikteliği kısa süreli de olabilir uzun süreli de. Akrep fazlasıyla kıskanç olması nedeniyle yayın sıkılmasına ve uzaklaşmasına neden olabilir. Ancak bu güveni kazandırabilirse, yay da bu ilişkide fazlasıyla mutlu olacaktır. Akrep burçlarının gözünde inanılmaz bir çekicilik ve şeytan tüyü vardır. Girdiği her ortamda dikkat çekmeyi başaran akrepler için yaylar mutlaka dikkat çekici olacaktır. Yayın fazlasıyla sosyal olması ve hayatı yaşamayı bilmesi, akrep için çekici olabilir. Ancak yine de, akreplerin uzun soluklu bir birliktelik yaşayacakları kişileri aradıklarını unutmamak lazım. Eğer akrep kıskançlık krizlerini sonlandırır yay da partnerine biraz daha vakit ayırabilirse, bu ilişki zıt kutupların birbirini çektiğinin güzel bir örneği olacaktır.

Akrep burcu insanları, kesinlikle derin duyguların insanıdır. Akrep burcuna her konuda güvenebilirsiniz, çünkü her daim olaylara güçlü bir mantıkla yaklaşırlar. Ve genellikle sezgileri güçlü olduğu için söyledikleri şey ileride mutlaka doğru çıkacaktır. Aman onun dediği şeyi yapmaya çalışın, zira inat edip başka bir şey yaptığınızda ve ileride o haklı çıktığında, size bunu uzun yıllar hatırlamaktan büyük keyif alacaktır. Akrep burcu tutkuludur, yay burcu da onun hem bu kadar seksi, hem de bu kadar tutkulu olmasına vurulacaktır.

Akrep burcu kadını da erkeği de delici bakışlara sahiptir. Bu yüzdendir ki çirkin bile olsalar, onlara çirkin demek pek zordur. Her daim girdikleri ortamda dikkat çekerler. Entelektüel yapısı ile tanıdığımız yay burcu, akrep burcunun bu özgüveni ve herkes tarafından sevilen kişi olması ile ona karşı bir şeyler hissetmeye başlayacaktır. Çekicilikleri efsanevi olan akrep burcuna yaklaşmadan önce yay burcunun iki kere düşünmesini tavsiye ediyoruz. Çünkü bu onun için büyük bir kumar olabilir. Ama yine de, yay ve akrep birlikteliği için umut var diyebiliriz.

Akrep Burcu Erkeği ile Yay Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Kıskançlık krizlerinin kol gezdiği bir ilişki yaşayabilecek bu iki burç sosyal ortamlarda tüm dikkatleri çekmek gibi bir ortak noktaya sahip. Tam bir ideoloji adamı olan akrep erkeği sosyal ilişkilerde oldukça aktiftir. Yay kadını da cazibesi ile ışıltılar saçmayı çok sever. İlişkileri ateşli ve şehvetli olacaktır. Tutku iki burcu da esir alan en baskın duygudur. Duygularını her iki tarafta dışa dönük yaşar ve kavgayı da sevgiyi de en uç noktalarda hissederler. Uzun soluklu olması sabır isteyen bu ilişkide yatak odası partnerlerin mabedidir.

Akrep Burcu Kadını ile Yay Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Akrep kadını anlaşılması zor görünen ancak derinlerde oldukça yumuşak bir kalbe sahip yapıdadır. Özgür ruhlu Yay ile kolay kaynaşacağı söylenemese de kaynaştığı zaman kolay kolay sırtını dönmeyecektir. Yay burcu Akrep kadınının güvenini kazandığı zaman ilişki keyifli ve eğlenceli bir hal alacaktır. Bu güven duygusu akrep kadınını tüm kalbiyle bağlayacağı gibi cinsel yaşamda iki burcu da bekleyen aksiyon dolu günlerin de habercisidir. Sosyal yaşamda kolay uyum sağlayacak olan ikilinin tek problemi akrep kadınının umursamaz tavırları olabilir.

Akrep ve Akrep Burç Uyumu

akrepAynı burca mensup kişilerin ilişkileri her zaman dikkat çekici olmuştur. Her ikisi de tutkulu ve ihtiraslı kişiler olan akrep burcu çiftlerinin uzun soluklu bir beraberlik yaşamaları kuvvetle muhtemeldir. Cinsellik, akrep burcu için ilişkide vazgeçilmezlerdendir. Karşısındaki de aynı özelliklere sahip olduğu için, akrep ve akrep evliliği de doğru bir seçimdir. Bu ikili, gün geldiğinden hiç yataktan çıkmayabilir. Aşkta ise her ikisi de tutkuyu arar. Karşısındakinden de bunu bulacağı için bu ilişkide fazla sorun olmayacaktır. İkilinin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise, her ikisinin de akrep gibi sokmasıdır. Akrep kendine yapılanı asla unutmaz. Birisinden biri büyük bir hata yaparsa, bu ilişki geri dönülmez yollara girebilir.

Kimin kimi sokacağı hiç belli olmayan bu ilişki, oldukça tehlikeli görünüyor. Akrep burcu her ne kadar duyguları ile yaşayan, tutkulu ve duygusal kişiler olsa da, ona yapılan bir yanlışı asla unutmaz ve intikamını almadan da o olayın peşini bırakmaz. Her iki tarafın da aynı karaktere sahip olduğunu düşünürsek, birinin yanlış yapması durumunda neler olabileceğini siz düşünün. Her ikisi de seksi, her ikisi de dikkat çekici kişilerdir ve bir ortama çift olarak girdiklerinde, tüm bakışların üzerlerinde olacağından emin olabilirsiniz.

Akrep burcu mantığını ve sezgilerini çok iyi kullanır. Bu ilişkide her iki taraf da birbirine destek çıkacaktır. Ancak birbirlerine üstünlük savaşı verecekleri de aşikardır. Tabi bu savaş onlara büyük bir başarı getirebilir. Bu aşk, oldukça ateşli ve seksi olacaktır. İki akrebin ilişkisindeki ateşin hiç sönmeyecekmiş gibi görünüyor. Ama yine de kıskançlık ikisinden birinin başına bela olabilir. Bu noktada dikkatli olmalarında yarar var. Akrep burcunun birine aşık olması çok kolay değildir. Aşka kolay teslim olmayan bu ikili, aradıkları aşkı birbirlerinde bulurlarsa, sonsuza kadar mutlu olabilirler.

Akrep Burcu Erkeği ile Akrep Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep erkeği lider vasıflıdır ve ilgi duyduğu Akrep kadınının vakur duruşu onu çok etkiler. İlişkiyi ateşleyen kıvılcım iki tarafında ortak noktası olan özgürlük ve aidiyet çelişkisidir. Akrep kadını özgürlüğüne düşkündür ancak aşık olduğu adama ait olmayı da ister. Bu aidiyet duygusu Akrep erkeğini fazlasıyla etkileyecektir. Dobra ve açık sözlü yapısı ile dikkat çeken Akrep burcu mensubu iki kişi mükemmel çift çizgisine kolayca ulaşabilir. Yatak odasında heyecan her zaman en üst seviyededir. İlişkinin köklerini saldığı alan cinsel yaşamdır.

Akrep Burcu Kadını ile Akrep Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Aynı burca mensup çiftlerin ilişkileri genellikle tutkulu olur. Akrep burcundaki tutku ise hem kadınında hem de erkeğinde en üst seviyededir. Birbirlerine karşı her zaman dürüst olan bu çift aralarına yalan girmediği sürece evlilik yolunda ilerleyecek burçlardandır. Cinsel yaşam akrep burcu için yokluğu düşünülemez bir olgudur ve ateşli bir ilişki için iki akrebin bir araya gelmesi yeterlidir. Sosyal yaşamda eğlenmeyi ve hayattan keyif almayı kendilerine kural edinmişlerdir. Beraber vakit geçirmek bu ilişki için terapi faydası sağlar.

Akrep ve Terazi Burç Uyumu

akrepSimgesi denge ve adalet olan terazi burcu, oldukça güçlü bir analitik zekaya sahiptir. Onun bu zekası akrebi etkilemeye yetecek de artacaktır. Akrep burcu, aslında görüntüsünün aksine derin duygularla doludur. Aşk, akrep burcu için çok önemli bir yerdedir. Akrepler kolay kolay aşık olmadıkları kişilerle ilişki yaşayamazlar. Aşk bittiğinde ise akrebin orda durması imkansızdır. Zaman zaman zıtlaşsalar da, akrep ve terazi burç uyumu bizden geçer not alıyor. Terazinin sosyalliği akrebin yalnızlık aşkı ile çatışabilir. Akrep, partneri ile birlikte sosyalleşmeyi başarabilirse, terazi de ona mutluluğun anahtarını verebilir. Ancak terazinin dikkat etmesi gereken bir konu var, o da akrep burcunun kıskançlığı. Eğer kıskançlık krizleri ile karşılaşmak istemiyorsa, akrebe güven vermesini tavsiye ediyoruz.

Terazi burcu için hiç kuşkusuz harika bir aşık olacaklarını söyleyebiliriz. Aşkı, venüz yarattıysa, muhtemelen ilk olarak terazi burçlarına yoğunlaşmış. Terazi burcu, aslan, ikizler, koç ve yay burçları ile daha iyi anlaşır gibi görünse de, akrep ile de iyi bir çift olmayacaklarını söylemek yanlış olur. Çünkü her ikisi de aşk, sevgi ve birlikteliklere önem verirler. Yani kısa süreli ilişkiler pek onlara göre değildir. Tabi bunun için her ikisinin de karşılarındaki insana değer vermeleri gerekir. Bu ilişki, ilk baştaki o elektriği ilerleyen dönemlerde de korumalıdır. Aşk ateşi sönmediği sürece, bu iyi bir beraberlik olacaktır.

Bir teraziye aşık olmak, akrep burcu için çok iyi olabilir. Çünkü terazi burcu mantıklıdır ve ne istediğini bilir. Akrep burcu kişileri de kendinden emin kişilerden hoşlanır. Venüsün etkisinde olan terazi burçları ise güzel yüzleri ile karşılarındaki insanı kolayca etkileyebilirler. Terazi burçları, ileride kötü görünmemek için, küçük yaştan itibaren kendilerine ve dış görünüşlerine özen gösterirler. Onların bu seksiliği ve bakımı da akrep burcunu ilk etkileyen şeylerden biri olacaktır. Ayrıca terazi burcunun zekası ve pratikliği de akrebin birçok kişide bulamadığı şeyi terazi burcunda bulmasını sağlayabilir. Duyarlı olarak tanıdığımız terazi burcu, akrep burcu ile de pekala mutlu olabilir.

Akrep Burcu Erkeği ile Terazi Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep erkeği alımlı terazi kadını karşısında ilk etkilenen taraf olacaktır. Gururlu duruşu ile erkekleri cezbeden terazinin soğukkanlılığına tutulan akrep, tutkulu bir aşıktır. Bu iki burcun uyumunda kıskançlık krizleri sorun çıkarabilir. Akrep erkeği partnerini sosyal hayatta kısıtlamaya çalışacaktır. Sevdiğini sonuna kadar sahiplenen akrep için bu sevgi gösterisidir ve terazi kadını kıskançlıktan bunalmak yerine bu tutkuya kapılıp aşkı doya doya yaşayacaktır. Cinsel yaşamda akrebin istekliliğine karşı terazi kadınının sürprizleri ilişkiyi her daim enerjik, canlı ve tutkulu tutar.

Akrep Burcu Kadını ile Terazi Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Akrep lider ve tutkuludur. Terazi ise dengeli ve zeki. Mükemmel uyumu yakalamaları an meselesi olan bu iki burç bir ilişkiye başlamışsa tutku ve ateş hiç eksik olmaz. Aşka verdikleri önem neredeyse aynıdır ve sosyal hayatta da beraber vakit geçirecekleri ortak noktaları saymakla bitmez. Karşılıklı iletişimde akrep biraz agresif olsa da dengeli bir terazi onu kolayca idare edebilecektir. Cinsel yaşam akrep için vazgeçilmez olduğu gibi terazi için de yakınlaşma ve ruh bütünlüğüne giden yol olarak kabul edilir.

Akrep ve Başak Burç Uyumu

akrepAkrep ve başak ilişkisinde inanılmaz bir çekim vardır ve bu elektrik ikisinin de gözünden kaçmaz. Oğlaklar kadar olmasa da işkolik sayılabilecek başaklar, akrep burcunu ilk gördüğünde nefret edebilir ancak bu nefret, ona aşık olacağının göstergesidir. O anda başaklar ya oradan koşar adım kaçmalı, ya da kalıp akrep ile unutulmaz bir ilişki yaşamalı. Ancak akrep insanlarının girdikleri hayatlarda unutulmaz izler bıraktıklarını unutmamalı. Bir akrep, kendisine yapılan yanlışı asla affetmez, eğer duygularınızdan emin değilseniz, akrep burçlarını üzmek gibi bir yanlış yapmayın. Akrep, üzülürse üzmesini de çok iyi bilir ve iğnesini batırmaktan da hiç çekinmez. Ancak başağın çalışkan ve ayakları yere sağlam basıyor oluşu da akrebi fazlasıyla etkilemeye yetecektir. Bakımlı ve dikkat çekici bir başak ile tutkulu akrebin ilişkisi bizden yüksek puan alıyor!

 Başak burcu 24 ağustos ile 23 eylül tarihleri arasında dünyaya gelmiştir. Yani yazın son baharın ilk günlerine denk gelirler. Akrep burçları ise 23 ekim ve 24 kasım tarihleri arasında dünyaya gelmiştir. Onlar ise baharın son günleri ve kışın ilk günlerini temsil eder. Her ikisi de mutlu insanlardır ve hayattan keyif almayı becerirler. Ancak akrep zaman zaman içini dökemediği için kendini yiyip bitirebilir. Bu noktada başak burcunun, akrep burcunun güvenini kazanması gerekiyor. Akrep burcu, sevgilisinin aynı zamanda sırdaşı da olması ister.

Yani sevgilisi olduğu kadar arkadaşı, dostu da olmalısınız. Onun bu beklentilerini karşılayabilirsiniz, akrep burcu sizi çok mutlu edebilir. Başak burcu, her şeyden önce yaşama ve yaşamaya büyük önem verir. Bu nedenle küçük dertlerle yaşamı kendine zehir etmeyi sevmez. Zaman zaman paranoyaklaşan akrep burcunun bu tavırları ona anlamsız gelebilir, korkup kaçabilir. Fazlası ile kıskanç olarak tanıdığımız akrep burcu, bu ilişkide kıskançlık gibi duygularını törpülemesi gerekiyor. Zira başak burcu ayakları yere basan ve zaten kendini koruyabilen insanlardır. Onların kıskançlık duygularına karşı geleceğini düşünüyoruz, bu durumda da akrebin artık karşısındaki kişilere güvenmeyi öğrenmesi gerekiyor.

Akrep Burcu Erkeği ile Başak Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Sert duyguları olan akrep erkeği üzüldüğü zaman karşısındakini de hemen üzmek isteyecektir. Duygusal karakteri ile her zaman detaylardan kendine pay çıkarmaya çalışan başak kadını akrebi üzmeden ilişkiyi yürütebilecek nadir burçlardandır. İletişim kurması oldukça zor olan akrep erkeği iletişimi kurduktan sonra ise tamamen bağlılık gösterir. Cinsel hayatta başak kadını aşkı ön planda tutarken akrep erkeği için yatak odasında olmak yeterlidir. Beraber film izlediklerinde akrep dramı saçma bulurken başak kadını hüngür hüngür ağlayabilir. Akrepler sonuca bakar başaklar ise detaylara.

Akrep Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Dünyanın en büyük çekimlerinden birisi de akrep ile başak arasındadır. İlk görüşte aşk ile başlayan akrep – başak ilişkisi yine benzer bir şekilde yıldırım nikahı ile taçlanabilir. Bazen de nefretle başlayan diyaloglar aşka dönüşebilir. Kendinden emin bir başak erkeği akrep kadınının aklını başından alacaktır. Zekaya hayran kalan akrep kadını başak ile sohbet etmek ve yatak odasında vakit geçirmek gibi hobiler edinecektir. İş hayatına düşkün başak eğer ilişkiye gereken zamanı ayırırsa bu ilişki astroloji dünyasında ideal ilişkilerdendir.

Akrep ve Aslan Burç Uyumu

akrepAkrep ve aslan ilişkisi ilgi çekici ilişkilerden biridir. Aslanın liderlik ruhu ağır bastığından, onun bu tavırları akrep için oldukça çekicidir. Bu ilişki, akrep için zorlayıcı olabilir. Çünkü en az aslan kadar ön planda ve lider olmayı sever bir akrep. Bu da, aslanın gerisinde kaldığı durumlarda hırçın olabileceği anlamına geliyor. Aslan, partnerine ona değer verdiğini ve sevdiğini gösterirse, akrep de boş yere hırçınlık yapmaktan vazgeçecektir. Akrep ve aslan burç uyumu, özellikle yatakta bizden yüksek not alıyor. Her ikisi de cinselliğe oldukça düşkün olduğundan, özellikle akrep kadını ve aslan erkeği çok iyi bir beraberlik olabilir. Ateş grubuna mensup aslan ve su grubuna mensup akrep burcunun ilişkisi, başlarda zor olabilir. Bu zorluklar aşılırsa ikili birlikte mutlu günler geçirecektir.

Her iki tarafın da lider olmaktan hoşlandığını düşünürsek, aslan ve akrep burçları, birbirleri için çok dişli rakiplerdir. Çünkü her ikisi de ilişkide yönetilen taraf değil, yöneten taraf olmak isterler. Her ikisi de kıskançtır ama kıskanılmayı sevmezler. Karşılarındaki kişinin en az kendisi kadar kıskanç olması ise daha ilişkinin başında onları korkutabilir. Yani akrep ve aslan birlikteliği %50 ihtimalle başarılı olacaktır. İkilinin cinsellikte bir uyum sergileyeceklerinden şüphe yok. Ama aynı uyumu günlük hayatta da göstermeleri için biraz uğraşmaları gerekiyor.

Aslına bakarsanız, bu ikili için çok da umutsuz konuşmamak gerekiyor. Çünkü birinin diğerini yönetmesi, diğerinin hoşuna gidebilir ve bir anda kedi gibi uysal biri olabilir. Tabi bunun için arada gerçek aşkın olması gerektiğini de unutmamak gerekiyor. Aslan burcu, akrebin beklediği aşkı, tutkuyu, güveni ve sadakati gösterebilirse, akrep de zehrini akıtmak zorunda kalmayacaktır. Bu ilişkinin ne kadar süreceği ise tamamen ikisinin ellerinde. Bir ömür mutlu olmak için, bir hayli uğraşmaları gerekebilir.

Akrep Burcu Erkeği ile Aslan Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep burcu kıskanç bir burçtur ve ilişkilerinde her zaman güveni ön planda tutar. Aslan kadını bu yüzden akrep erkeği için yaratılmıştır. Tam bir sadakat abidesidir ve ilişki onun için teslimiyet ve aidiyet duygularını kapsar. Beraber vakit geçirmek konusunda tam bir uyum içinde olan ikili yatak odasında da oldukça tutkuludur. Aslan kadını da tıpkı akrep erkeği gibi cinsel yaşama büyük önem verir. Beraber vakit geçirmeyi seven iki burç mensupları bu tercihlerini çoğunlukla yatak odasından yana kullanacaklardır.

Akrep Burcu Kadını ile Aslan Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Aslan erkeği duygusal ve naiftir. Akrep kadınının kararlı ve dik duruşu onu etkileyen ilk şey olacaktır. Karşısında kendinden emin ve ne istediğini bilen insanları görmek aslan burcunu her zaman etkiler. Asalete aşık olan aslan bu andan itibaren tutkulu bir aşık, romantik bir şair olabilir. Cinsel hayata olan eğilimi ile aslan erkeğinin aklını başından alacak olan akrep kadını yatak odasında sürprizlerle dolu bir partner olarak bu burç uyumunu her alanda ideal kılan son özelliği de sık sık sergiler.

Akrep ve Yengeç Burç Uyumu

akrepAkrep burcu ile birlikte olan bir yengeç için doğru kişiyi buldu demektir. Her ikisi de oldukça duygusal olan bu iki burç, birlikte oldukça duygusal bir beraberlik yaşayabilir. Akrep ve yengeç birlikteliği bizden 10 üzerinden 10 alıyor. Ruh okşamayı çok iyi bilen akrep burcu için yengeçler biçilmiş birer kaftan. Yengeç burcu, derin duyguları olan ve oldukça anlayışlı bir burçtur. Akrebin kıskançlık krizleri ile başa çıkabilecek yegane burçlardan birisi olan yengeç, akrebin bu tutumundan çok hoşlanır. Kıskanılmak ve sahip çıkılmaktan hoşlanan yengeç, bu ilişkiye fazlasıyla değer verir ve partnerini mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yapacaktır. Akrep ve yengeç birlikteliği uzun soluklu bir birliktelik olacaktır.

Yengeç burcu insanı, duygularını çok derin yaşar. Bu noktada da onu herkesin anlaması çok kolay olmayacaktır. Ama karşısında en az onun kadar derin bir insan olan akrep olduğunda, işler çok farklı olabilir. Yengeç burcu, delici bakışları olan akrep burcundan daha ilk bakışta etkilenecektir. Bu da yengeç burcunun iç dünyasında birçok duyguyu keşfetmesini sağlayacak. Yengeç burcu ve akrep burcu ilişkisi, oldukça eğlenceli bir ilişki olabilir. Bu ikilinin günlük hayattaki uyumu yatak odasına da yansıyacaktır.  Bu durumda akrep burcu ve yengeç burcu birlikteliği için hem günlük hayatta hem de yatakta oldukça başarılı olduklarını söylemek yanlış olmaz.

Yengeç burcuna mensup kişiler, zaman zaman yanlış duygulara kapılabilirler. Bu da onların kırılgan olmalarından kaynaklanır. Onları tanımak için zaman zaman ekstra çaba sarf etmek gerekebilir, çünkü düşündükleri ile söyledikleri birbirinden çok farklı olabilirler. Yengeç burcu genelde güzel ve bakımlıdır. Akrep ise karşısındaki insanın kendine özen göstermesi ve bakmasından çok hoşlanır. İlerleyen zamanlarda ikisi de birbirinden örnek alıp, görünüşlerine daha da özen göstermeye başlarlar. Akrep burcunun tutkusu, yengeç burcunun büyülenmesini sağlayacağından, bu ilişkide ipler akrep burcunun elinde olacaktır.

Akrep Burcu Erkeği ile Yengeç Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Bir yengeç kadını için sevdiği insana güven vermek akrebin güven beklentisinden daha yoğun bir istek uyandırır. Buda daha ilk adımda talebi karşılanan akrep erkeğini ilişkiye biraz daha yaklaştırır. Karşısında onun için atan bir kalp olduğunu bilmek akrep erkeğinin bütün sert taraflarını rafa kaldıracak en önemli duygudur. Beraber yemek yapmak ya da alışverişe çıkmak bu ikili için harika dakikalar geçirmek demektir. Cinsel yaşamda akrebin istekliliği yengeç kadınını da baştan çıkaracaktır. Beraber çok vakit geçirecekleri yatak odaları iki burcun da mabedi sayılır.

Akrep Burcu Kadını ile Yengeç Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Bu iki burcun ilişkisinde romantizm hat safhadadır. Duygu yoğunluğu oldukça yüksek yengeç erkeği akrep kadını ile duygusal bağı kurarak onu dünyanın en mutlu insanı yapabilir. Akrebin kıskançlık krizlerine rağmen ayakta kalmayı başaracak nadir burçlardan olan yengeç için tepkiler değil, tepkilerin altında yatan duygular önemlidir. Sevildiğini bilmek isteyen akrep kadını için ruh ikizi sayılabilecek bir yengeç partner, uzun soluklu bir ilişki demektir. Bu ikilinin yatak odalarında kırmızı mum eksik olmaz. Romantizm her ikisi içinde hayati önem taşır.

Akrep ve İkizler Burç Uyumu

akrepÇapkınlık ve hovardalıkları ile bilinen ikizler burcuna mensup erkek ve kadınlar, akrep burcu ile uyumlu bir birliktelik yaşayabilir. Ancak ikizlerin bilmesi gereken bir şey var, kendisi göz çapkınlıklarından hoşlanırken, akrep için tek gecelik birliktelikler çapkınlık kapsamındadır. Özellikle akrep burcu erkekleri için partnerine bağlanması çok kolay değildir. Eğer ikizler, akrebin ihtiyaç duyduğu güven ve sadakati sağlayabilirse, karşısından bunu fazlasıyla alacaktır. Akrep, tüm bu çapkınlıklarının yanında, aşık olduğunda fazlasıyla sadıktır. Ancak aşık olmadığında onun çapkınlarını engellemek oldukça zordur. Eğer bir ikizler, akrebi elinde tutmak istiyorsa, aşkta ve yatakta bütün hünerlerini sergilemekten çekinmemelidir. Onun bu oyunları, akrebin ona olan tutkusunu ve aşkını da iki katına çıkaracaktır.

Akrep burcu ve ikizler burcunun birlikteliği çok enteresan olabilir. İkizler burcu oldukça sosyal bir burçtur. O her daim yeni bir şeyler denemek ister ve monoton bir yaşam ona göre değildir. Bu nedenle onu sürekli ilişkiler yaşarken görebilirsiniz. Bitmek bilmeyen bir enerjisi vardır. Bu nedenle aşk ona hep uzak gelir. Ama karşısında akrep gibi güçlü duyguları olan, seksi ve çekici biri olduğunda işler değişecektir. Zira akrebin öyle bir büyüsü vardır ki, ikizler ona bir kez kapıldı mı artık aşkı düşünmeye başlayacaktır.

Ama bu ilişkinin uzun sürüp sürmeyeceği belli olmaz. Çünkü akrep burcu sevdiğini öyle kıskanır ki, karşısındaki kişi bir zaman sonra kendini bir kafeste hissetmeye başlar. Duygusal ve bağımlı bir burç olmayan ikizler bu kıskançlıklara ne kadar dayanabilir belli olmaz. Eğer akrep karşısındaki ikizlere güvenebilirse, bu ilişki rahat, duygusal, tutkulu ve seksi bir ilişki olabilir. İkizler ve akrep burcu birlikteliğinde, birinin mantığı, diğerinin de duyguları her daim ön plandadır. İkizler burcu için mantık son derece önemlidir. Duygulardan önce mantığa önem verir. Değişkenliği de akrep burcu için ulaşılmaz gelebilir.

Akrep Burcu Erkeği ile İkizler Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Aklı bir karış havada olan ikizler kadınını ancak bir akrep dize getirebilir. Zıt karakterlerin birbirini ne kadar iyi çektiğine şahit olacağınız bu ilişkide sürekli hareket ve enerji sarf eden taraf ikizler kadını olacağı için ona uyum sağlamak ve gerektiğinde idare etmekte akrep erkeğine düşüyor. İkizler kadını akrep erkeğinin en temel kurallarından biri olan güven konusunda oldukça titizdir. İkili diyaloğu iyi kuran partnerler uzun soluklu bir ilişki sonrasında aralarında kurdukları bu güçlü sevgi bağını evlilikle taçlandırabilir.

Akrep Burcu Kadını ile İkizler Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Hareketli yaşam tarzı ve hayata toz pembe bakan yanı ile ikizler erkeği akrep kadınının diğer yarısıdır. Bu iki burcun ilişkisinde aşılması gereken en büyük engel güven sorunudur. Göz çapkınlıklarını çok seven ikizlerin bu huyu akrep kadınının güvenini zorlayabilir. Kıskançlık akrebin doğasında var ve bu huyu aşabilecek sadakat sağlayan ikizler ile ömürlük bir ilişki yürütebilir. Cinselliğe önem veren her iki burçta yatak odasında sık vakit geçirecektir. Arkadaş çevrelerinden ziyade baş başa zaman geçirmek isteyen akrep kadını hareketli ikizler ile ortak hareket edebilirse bu ilişki tam not alır.

Akrep ve Boğa Burç Uyumu

akrepAkrep ve boğa burcu birbirini tamamlayan iki burçtur. Ancak bu tamamlama, ikisinin zıtlıklarından kaynaklandığından, başlarda birçok sorunla karşılaşmaları kuvvetle muhtemeldir. Akrebin kıskançları ile başa çıkabilecek, sadık bir boğa onunla yatakta da çok mutlu olacaktır. Ancak akrebin cinselliğe bakış açısı ile boğanınki aynı değildir.

Boğa için cinsellik 2. hatta 3. Plandayken, akrep için cinsellik kimi zaman aşktan da ön plandadır. Akrebi her konuda doyuma ulaştırabilecek bir boğa, akrep için vazgeçilmez olacaktır. Zıtlıkların uyumunu yansıtan akrep ve boğa ilişkisi, bizden tam not almasa da geçer not alıyor. Boğa, akreple birlikte evde oturup baş başa vakit geçirdiğinde, birlikte iyi bir ikili olabilirler.

Boğa burcu, güçlü duyguları olan bir burçtur ve onun bu güçlü duygularına karşılık verecek bir aşkın hayalini kurar. Onun bu aradığı akrep burcunda vardır. Akrep çok tutkulu, güvenilir ve sadık bir aşıktır. Su grubu ve toprak grubu akrep ve boğa burcu birlikteliği, birbirini tamamlayan iki kişinin birlikteliği olabilir.  Akrep ve boğa ikilisi aynı dili konuşmasalar da anlaşmanın bir yolunu bulurlar. Derin bir iç dünyası olan akrep burcunu çözmek çok kolay olmayacağı için, onun bu karmaşıklığı, bir anda boğanın kendisini büyük bir aşkın içinde bulmasını sağlayabilir. Boğa burcunda eksik olan duygu derinliğini akrep burcu ona sağlayacaktır.

Boğa burcu, hiç bir zaman konforlu bir hayata hayır demezler. Bunun için de iş hayatında çok çalışmaktan ve yükselmekten gocunmazlar. Onlar için rahat ve konfor çok önemlidir. Bu nedenle akrep kadını ve boğa erkeği birlikteliği çok iyi bir seçim olabilir. Ayrıca boğa burcunun hayattaki en büyük amaçları arasında sevdikleri ile mutlu ve duygu dolu anlar yaşamak da yer alır. Bu da, akrebin hayatta aradığı eksik olan şeyi tamamlayacaktır.

Akrep Burcu Erkeği ile Boğa Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep erkeği kendisine sadık bir eş arayışını boğa kadını ile tamamlayabilir. Tartışmaktan ve kavgadan hiç çekinmeyen boğa kadını ilişkideki sadakatini hiçbir zaman kaybetmemesi ile bilinir. Sosyallikte en az akrep kadar baskın ve dikkat çekici bir karakter olan boğa kadınının Akrep erkeği ile en büyük ortak noktası eğlencedir. Sosyal çevreleri tarafından sevilen bu iki burçta partnerler evde tıkılıp kalmaktan hiç hoşlanmaz. Cinsel yaşam ise akrep için olmazsa olmaz bir öneme sahipken boğa kadını için cinsellik çoğu zaman 3. planda bile değildir.

Akrep Burcu Kadını ile Boğa Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Akrep burcunda eksik ne varsa boğada, boğada ne eksik varsa akreptedir. Birbirlerini tamamlayan bu iki burcun ortak özelliği de kavgacı tutumları. Birinin ak dediğine diğer mutlaka kara der ancak sevgileri bu tatlı tartışmalarla kıyaslanamayacak kadar derindir. Her iki tarafta aradaki gerçek aşkı hissettiği sürece sonsuz bir bağlılık gösterecektir. Kıskanç akrep kadınına güven veren bir boğadan daha iyi partner bulunamaz. Cinsel yaşama pek önem vermeyen boğa ile cinsellikle yaşayan akrep burcunun yatak odaları da oldukça aksiyonludur.

Akrep ve Koç Burç Uyumu

akrepAkrep ve koç uyumu zaman zaman olumlu, bazen de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu ikili için mutlu bir beraberlikleri olacaktır demek zor olur. Çünkü her ikisinde de bir adım önde olma isteği olduğundan, birbirleri ile çatışabilirler. Akrep ve yengeç uyumu kadar başarılı olmasa da, akrep ve koç ilişkisi de doğru adımlar atıldığında başarılı olabilir.

Koçun dediğim dedik tavırları, akrebin kıskançlığı ile buluştuğunda oradaki ateşten her an kıvılcım çıkabilir. Hırslı ve yeni fikirlere açık olan koç burcuna karşılık, duygularını içinde yaşayan akrep ikilisi birbirlerine gerçekten aşık olduklarında,  yatakta inanılmaz bir ikili olabilirler. Her ikisi de cinselliğe düşkün burçlardır. Ateş grubuna mensup koç ve su grubuna mensup akrebin ilişkisi yine de denemeye değer.

Her ikisinin de çok disiplinli insanlar olmadıklarını düşündüğümüzde, bu ikilinin birlikteliği iyi bir seçim olabilir. Koç burcuna mensup kişilerin araştırmacı ruhları vardır, onlar hayatta yenilikler aramaktan hiç sıkılmazlar. Akrep burcu ve koç burcu birlikteliğindeki coşku hiç bir zaman kendini yitirmez. Özellikle yataktaki uyumları, günlük hayatlarına da yansıyacaktır.

Su grubuna mensup akrep ve koç burcunun birlikteliği uzun ömürlü olabilir. Tabi bu noktada koç burcunun sadakatini sınayacak olan akrep burcuna karşılık koç burcunun çok dikkatli davranması gerekebilir. Çünkü hiç beklemediği anda, hiç beklemediği şeyler onun sınavı olabilir. Akrep burcu karşısındakini sınamadan asla ona tam olarak güvenmez. Bu ikilinin birlikteliği çok yaratıcı olabilir. Akrep burcunun değişik cinsel fantezileri koç burcuna da ilham kaynağı olacaktır. Akrep burcu ve koç burcu ikilisinin arasındaki tutku ve aşk ateşi sönmediği sürece, bu ilişki her ikisine de iyi gelecektir.

Akrep Burcu Erkeği ile Koç Burcu Kadını Aşk ve Burç Uyumu

Akrep burcuda Koç burcuda agresif ve kıskanç yönlü burçlardır. İkisinin anlaşması için gereken tek şey ise sevgi. Arada sevgi bağı olduğu sürece iki tarafta inadını sürdürmeyecektir. Asil duruşu ile akrebi etkileyen koç kadınının dik başlılığı çoğu zaman partnerinin hoşuna gider. Sosyal yaşamda baskın karakter olan iki tarafta etkilidir ve eğlenmeyi sever. Cinsellik söz konusu olduğunda ise adeta başka bir boyuta girerler. Yatak odası akrep burcunun vazgeçilmezidir ve bunu bilen koç kadını sürprizlerini partnerinden eksik etmeyecektir.

Akrep Burcu Kadını ile Koç Burcu Erkeği Aşk ve Burç Uyumu

Anlaşmaları karşılıklı özveriye bağlıdır ancak bu iki burcun uyumu çok çetin şartlar gerektirir. Akrebin öfke patlamalarına koç erkeği ne kadar sabreder bilinmez ancak karşılıklı iletişimi sağlıklı kurabilirlerse bu ilişkinin en can alıcı yanı cinsellik olacaktır. İki tarafta aşka ve cinsel yaşama doyumsuzdur. Sosyal hayatta kıskançlık krizleri akrep kadınının peşini bırakmaz ancak eğlenceli koç erkeği ile keyifli vakit geçirmek iyi gelebilir. İki tarafın ortak noktası olan güven sağlandığı sürede tartışmalar için mutlaka bir orta yol bulunabilir.